18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ale CZAD

Pogoda długoterminowa jak z BAJKI. Upały i gorąc przed nami

12.05.2021  11:43
Pogoda długoterminowa
Pogoda długoterminowa Fot: Marina Zezelina/Shutterstock

Pogoda długoterminowa dla Polski na najbliższy czas to jakaś piękna bajka, w którą trudno nam uwierzyć. Wygląda na to, że maj postanowił zaatakować nagle kraj. Zimne dni, deszcze i burze są już tylko wspomnieniem.

Pogoda długoterminowa w naszym kraju zazwyczaj napełnia serca Polaków trwogą. Zmienna aura i wszechobecny chłód to nasza zmora - ale w końcu możemy o tym zapomnieć. Temperatury strzelają w górę, słońce mieni się na niebie - a przed nami jeszcze wiele dni takiej wiosennej bajki.

IMGW: Pogoda długoterminowa wyjątkowo optymistyczna

Maj zawitał do kraju w pełnej krasie. IMGW przygotowało już prognozę temperatury i opadów na czerwiec. Polacy mogą być bardzo szczęśliwi, bo wynika z niej, że słupki rtęci pokażą tam temperatury "powyżej normy", którą stanowią średnie z okresu blisko 30 lat.

Oczywiście, będą też niektóre lokalizacje odznaczające się większymi niż zazwyczaj opadami - ale bez równowagi by się nie obyło. Zdecydowanie jednak największa część kraju może otwierać przysłowiowego szampana. Wakacje zaczynają się na długo przed kalendarzem. 

Według informacji zgromadzonych przez IMGW, dużej ilości ciepła spodziewać mogą się mieszkańcy: Białegostoku, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Rzeszowa, warszawy, Wrocławia, Zakopanego i Zielonej Góry. W gronie pogodowo-pokrzywdzonych znajdują się: Gdańsk, Koszalin, Olsztyn, Suwałki, Szczecin i Toruń, gdzie prognozy temperatury zmieszczą się "w normie" z lat 1981-2010.

Jeśli chodzi o wzmożone opady deszczu, to doświadczą ich przede wszystkim mieszkańcy północnych regionów Polski, tj. takich miast, jak Gdańsk, Koszalin, Olsztyn, Suwałki, Szczecin, a także mieszkańcy Torunia. Mamy jednak nadzieję, że odrobina deszczu nie zabierze nam radości z przedwczesnego lata.

Czytaj także
Przeczytaj więcej