18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Idą srogie burze. Będzie waliło jak w kaczy kuper!

Wojciech Kozicki
16.07.2020  13:36
Burze i deszcz w Polsce - prognoza na weekend
Burze i deszcz w Polsce - prognoza na weekend Fot: UIG Nature Environment/Wild Horizons/East News

Prognoza pogody na weekend obfituje w burze. Grzmoty i błyskawice uderzą w Polskę już w czwartek, a IMGW wydaje ostrzeżenia i alerty pogodowe dla kolejnych województw! Nadciąga burzokalipsa!

Grill, urlop nad wodą, górskie wycieczki, kąpiel w Bałtyku… pogoda na weekend wielu osobom pokrzyżuje plany! Jak informuje „Wirtualna Polska”, do Polski z zachodu dociera nieco chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Wiele regionów Polski nawiedzą silne ulewy oraz intensywne burze.

Już w czwartek 16 lipca niemal w całej Polsce obowiązują  ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia od IMGW. Służby ostrzegają, że kraj wychłoszczą srogie burze z gradem! Bez szwanku z tego pogromu wyjdą jedynie województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie.

Pogoda w Polsce - w weekend będzie grzmiało

Przebieg: Miejscami prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do około 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
Uwagi: Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem ze względu na ryzyko wystąpienia większych sum opadów – zapowiada IMGW.

Na tym jednak nie koniec! Chociaż pogoda w piątek zapowiada się nieco spokojniej, to w weekend znowu zagrzmi, a niebo będzie zachmurzone. Sobota i niedziela przyniesą za to iście letnią temperaturę sięgającą ok. 26 stopni Celsjusza.

Sobota największe zachmurzenie przyniesie na południu Polski. Spodziewane są tam opady deszczu, także pochodzenia burzowego. Na pozostały obszar kraju ze wschodu i południowego wschodu napłynie cieplejsze, ale też wilgotniejsze powietrze, dlatego i tutaj miejscami można będzie spodziewać się rozwoju zachmurzenia, aż do wystąpienia przelotnego deszczu i burz. Najmniejsze ryzyko wystąpienia burz będzie na północy i północnym wschodzie kraju. 

Niedziela ciepła na obszarze całego kraju. Pozostaniem w zasięgu ciepłego i wilgotnego powietrza sprawi, że lokalnie również będzie możliwy rozwój rozproszonych burz na znacznym obszarze kraju. Punktowo możliwy będzie silniejszy deszcz. Temperatura powietrza wyniesie od 22°C do 26°C – prognozuje IMGW.pl.

Pogoda.wp.pl zapowiada również, że od niedzieli do Polski napłynie wilgotne powietrze znad Morza Czarnego, a w poniedziałek szczególnie niebezpieczne burze powstaną w wyniku przechodzenia przez Polskę chłodnego frontu atmosferycznego. Burzom będą towarzyszyć ulewy, podczas których spadnie nawet do 45 mm wody. Uważajmy też na wiatr (do 100 km/h) i grad o średnicy do 3-5 cm.

Zagłosuj

Boisz się burzy?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze