18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

OSTRO NAS ZLEJE. Alerty dla prawie całej Polski

01.09.2020  09:25
Ostrzeżenia IMGW. Będzie lało
Ostrzeżenia IMGW. Będzie lało Fot: Mamunur Rashid/Shutterstock

Kolejny paskudny dzień przed nami. Będzie bardzo zimno i niebezpiecznie. IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województ!

Jest lato, więc... musi być zimno. Wrzesień wita nas tak samo jak dzieci wracające do szkół po wielu miesiącach w domach - płaczem. Leje (albo po prostu pada) w niemal całej Polsce. Jest przy tym potwornie zimno, przynajmniej jak na tę porę roku.

IMGW kolejny dzień wydał ostrzeżenia przed ulewnymi deszczami. Alerty pierwszego i drugiego stopnia obejmują dziś aż 10 województw. Najgorzej ma być na południu Polski.

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed bardzo intensywnymi opadami deszczu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla: województwa opolskiego, południowych powiatów woj.: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego.

W regionach tych będzie dziś potwornie lało - spadnie nawet do 70 mm deszczu na metr kwadratowy. Alert drugiego stopnia oznacza przy tym, że  "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał dla: woj. kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz północnych części woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tu przewiduje się intensywne opady deszczu, którego spaść może do 45 mm na metr kwadratowy. Przewidywane są także lokalne burze.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia, oraz życia".

Ostrzeżenia IMGW
Zimny wtorek

Chłodny poranek 1 września oznacza, że zimny będzie cały dzień. Nigdzie w Polsce nie odnotujemy dziś temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza! Najcieplej ma być na zachodzie i północy - do 18 stopni. Na południu zaledwie 12-13.

Pogoda we wtorek
Przeczytaj więcej
Komentarze