18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne warunki na drogach

Lodowa mgła pochłania Polaków. Pogodowy horror!

Wojciech Kozicki
19.12.2019  08:50
Lodowa mgła w Polsce i horror na drogach
Lodowa mgła w Polsce i horror na drogach Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Uwaga, kierowcy – od rana w czwartek trudne warunki na drogach. Lodowe mgły spowiły Polskę i mogą powodować wypadki samochodowe. Pogoda w Polsce oszalała?

Prognoza pogody na czwartek przypomina bardziej scenariusz horroru „Mgła” Stephena Kinga. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w nocy ostrzeżenia pierwszego stopnia dla dziesięciu województw (możliwe zagrożenie zdrowia i życia!), a kierowcy muszą od rana zmagać się z gęstymi mgłami, które niebezpiecznie ograniczają widoczność. Media podają, że może zostać zmniejszona nawet do kilkudziesięciu metrów! Mgły powinny zniknąć do godziny 11:00.

Lodowa mgła w Polsce

Co gorsza, w wielu miejscach mamy do czynienia z mgłą lodową. To zjawisko, gdy mgła osadza się na powierzchniach, których temperatura jest poniżej zera. Mamy wtedy do czynienia z grubą powłoką szadzi. Nie musimy przypominać, że jest to zjawisko bardzo niebezpieczne dla kierowców i pieszych – ostrzega portal fanipogody.pl.

TVN24 tłumaczy, że Polska znajduje się pod wpływem układu wyżowego z centrum ulokowanym nad Turcją. W zimowym wyżu gromadzącym wilgoć przy ziemi tworzą się gęste mgły. W Łodzi, Raciborzu i Mławie widoczność może być ograniczona do 50 metrów. Jednocześnie z powodu ujemnej temperatury przy gruncie, drogi mogą być bardzo śliskie.

Pogoda w Polsce zwariowała. Jeśli przetrwacie zabójcze mgły w czwartek, w piątek przygotujcie się na… ocieplenie! O tej porze roku jeszcze nigdy temperatura nie była tak wysoka. Zapowiada się piękna wiosna tej zimy.

imgw mgła
Przeczytaj więcej
Komentarze