18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognoza pogody i anomalia

Mega ocieplenie. Początek lata w lutym

Wojciech Kozicki
21.02.2021  13:17
Kiedy początek wiosny? Pogoda w lutym, ocieplenie, prognozy i KONIEC ZIMY
Kiedy początek wiosny? Pogoda w lutym, ocieplenie, prognozy i KONIEC ZIMY Fot: BURGER/PHANIEEAST NEWS/Phanie

Prognozy pogody i totalne zaskoczenie w Polsce. „Bestia ze wschodu” to już tylko wspomnienia, a koniec zimy nadejdzie zaskakująco szybko. Meteorolodzy zapowiadają, że lada dzień czeka nas pogodowa anomalia, a Polska powinna spodziewać się „BOMBY CIEPŁA”.

Kiedy koniec zimy i początek wiosny? Szykujcie się raczej od razu na początek lata! Prognoza pogody w Polsce na najbliższe dni to meteorologiczne niespodzianki i nagłe ocieplenie. Jak pisze Radio ZET, spodziewana jest „BOMBA CIEPŁA”. Już w środę na Dolnym Śląsku temperatura wyniesie nawet 18 stopni Celsjusza. Od piątku spodziewane jest ocieplenie niemal na terenie całej Polski.

Przedwiośnie i ocieplenie. Podmuch ciepłego powietrza

Pogoda do końca lutego będzie ciepła jak latem? Jak zapowiada Wirtualna Polska, wiosenne ocieplenie powinno utrzymać się do końca miesiąca, choć w ostatnich dniach lutego temperatury nie będą aż tak wysokie.

Meteorolodzy są w szoku. Twierdzą, że taka anomalia pogodowa w lutym ostatni raz miała miejsce w 1982 roku. Już od 22 lutego zapowiadane jest znaczące ocieplenie, a temperatura będzie rosła każdego dnia. Chociaż koniec zimy i ocieplenie może cieszyć, to pamiętajmy, że w Polsce wciąż mamy zalegający śnieg. Jego nagłe roztopienie i odwilż wywołają groźne powodzie i podtopienia. Już teraz rośnie zagrożenie powodziowe, a IMGW wydaje alerty hydrologiczne dla kolejnych regionów.

Od piątku z wyjątkiem Podlasia, Warmii i Mazur, dwucyfrowa temperatura będzie towarzyszyć nam w całej Polsce – zapowiada radiozet.pl.

Kiedy będzie ciepło? Kiedy zaczyna się wiosna?

Już dzisiaj w niedzielę znajdujemy się w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Turcji, pogoda zacznie nas rozpieszczać. Na zachodzie i południowym zachodzie kraju dzień będzie ciepły, poczujemy pierwszy powiew wiosny.

Nad Europą formuje się stabilny ośrodek wyżowy, który we współpracy z ośrodkami niżowymi meandrującymi nad Atlantykiem, będzie sprowadzać nad Stary Kontynent wyraźnie ciepłe masy powietrza pochodzenia polarnomorskiego – wyjaśnia pogoda.wp.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej