18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodogedon

Pogoda nas ZNISZCZY. Śnieg, burze i powrót siarczystych MROZÓW

07.04.2021  11:34
Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: Albin Marciniak/East News

Pogoda w Polsce jest jak bombonierka - nigdy nie wiesz, co się trafi. Niestety, tym razem musimy się zmierzyć z bardzo zimowym zestawem. Śnieg, burze i mróz - dokładnie to nas czeka w najbliższym czasie. Prognozy nie pozostawiają najmniejszych wątpliwości.

Pogoda w Polsce potrafi nas zaskoczyć. W myśl przysłowia: "kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata" dokładnie to nas spotka w najbliższych dniach. Zamiast wiosennej aury, która gościła u nas jeszcze pod koniec marca - możemy spodziewać się bezlitosnego powrotu zimy.

Pogoda w Polsce: Powrót ZIMY

Pogoda pokaże nam, że nigdy nie możemy być pewni stałego ocieplenia. Jeszcze dziś wróci do nas śnieg i mróz, a dodatkowo w niektórych częściach kraju pojawią się burze. IMGW zapowiada, że będą to bardzo trudne warunki.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie krupy śnieżnej. Miejscami burze

- przekazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Temperatura maksymalna od 3°C do 7°C; w rejonach podgórskich Karpat od -1°C do 3°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem także dość silny, miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru do 65 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. W górach możliwe zawieje i zamiecie śnieżne" - możemy przeczytać na stronie IMGW.

IMGW wydało z tej przyczyny ostrzeżenia dla aż 15 województw w kraju! Mogą tam wystąpić przymrozki oraz oblodzenia - to są już dwa duże powody do niepokoju. Szczególnie zmartwieni mogą być kierowcy, którzy zmienili już opony na letnie. Warto szczególnie mocno uważać w takich przypadkach.

Trzymajcie się ciepło!

Czytaj także
Przeczytaj więcej