18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieźle...

IMGW podaje OSTATECZNĄ pogodę na Święta. Zaskoczeni?

22.12.2020  14:42
IMGW: Pogoda na Święta
IMGW: Pogoda na Święta Fot: Adam Burakowski/REPORTER

Pogoda na Święta jest dla wielu osób najważniejszym aspektem nadchodzących dni. IMGW podało więc ostateczną wersję tego, co nas czeka od 24 do 26 grudnia.

Pogoda na Święta zastanawia wszystkich. Co roku jesteśmy pełni nadziei na to, że rozpocznie się w końcu białe Boże Narodzenie. Tymczasem śniegu na Święta nie widzieliśmy już od... 8 lat.

Niestety, w roku 2020 nie będzie raczej inaczej. Nie możemy liczyć na śnieżyce, zamiecie białego puchu i wspaniałą pogodę, która wszystkich raduje. Zamiast tego czeka nas typowo jesienna plucha. IMGW podało ostateczną prognozę pogody na wyjątkowe dla nas wszystkich dni od 24 do 26 grudnia.

IMGW: Ostateczna pogoda na Święta

Jeśli ktoś jest spragniony, chociażby milimetra śniegu, to dobra wiadomość jest taka, że w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia możemy się spodziewać niewielkiej pokrywy śnieżnej. Nie zrobi ona jednak nastroju jak ze świątecznych komedii romantycznych.

Zamiast tego przez poprzednie dni będzie po prostu ponuro i deszczowo. Pierwszy dzień kalendarzowej zimy, który wypadał 21 grudnia - zamiast śnieżnej atmosfery przyniósł nam coś w rodzaju deszczowego listopada. Szkoda.

Dzieci urodzone po roku 2012 nie widziały ani razu w swoim życiu białego Bożego Narodzenia. Może to zwracać uwagę na problem ocieplenia się klimatu, z którym musimy się wyraźnie zmagać, skoro tak wygląda nasza nowa rzeczywistość.

W Wigilie będzie wręcz... ciepło. Na termometrach ujrzymy od 2 st. C, 4 st. C na północy, około 7 st. C w centrum, do 12 st. C na południowym zachodzie. W tym roku możemy już pożegnać tzn. magię Świąt - nie dotrze ona do nas na czas.

Przeczytaj więcej
Komentarze