18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wreszcie!

Pogoda na Sylwestra 2020. ŚNIEG nawiedzi Polskę

31.12.2020  08:18
Sylwester 2020 przyniesie śnieg w Polsce
Sylwester 2020 przyniesie śnieg w Polsce Fot: Dmitry Demkin/Shutterstock

Pogoda na Sylwestra zaskoczy chyba wszystkich Polaków. W Święta Bożego Narodzenia się tego wydarzenia nie doczekaliśmy, ale teraz... zaobserwujemy nareszcie śnieg!

Pogoda na Sylwester 2020 wynagrodzi nam rozmaite cierpienia, które przyniosła do Polski pandemia koronawirusa wraz z rozmaitymi decyzjami rządzących. To, czego nie mogliśmy się doczekać na Boże Narodzenie - przyjdzie do nas dzisiaj.

Śnieg, śnieg, śnieg - upragniony śnieg w końcu pojawi się w naszym kraju. Co więcej, spadnie nie tylko w górach - czego mogliśmy się spodziewać. Biały puch ucieszy oczy wielu Polaków.

Sylwester 2020 przyniesie opady śniegu

Synoptycy IMGW zapowiadają opady śniegu na północy kraju i w Bieszczadach. Co więcej, na wschodzie przewidywane są opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Aktualnie nasz kraj pozostaje w polarnej morskiej masie powietrza. Sylwester 2020 roku będzie cechował się także dużym zachmurzeniem z lokalnymi przejaśnieniami.

Oczywiście najpotężniejsze opady śniegu prognozowane są w Bieszczadach. Prawdopodobnie przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie nawet 8 centymetrów, więc tam można mówić o prawdziwie białym rozpoczęciu kolejnego roku.

Noc sylwestrowa nie będzie szczególnie bezpieczna względem przemieszczania się. Tego wieczoru na drogach wystąpią mgły, które będą ograniczały widoczność nawet do 100 metrów, a dodatkowo mogą zamarzać i tworzyć tzn. szklankę na drogach.

Temperatura minimalna od minus 10 do minus 8 stopni w kotlinach górskich, od minus 4 do 0 stopni na przeważającym obszarze kraju. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny. 

Mamy nadzieję, że ta noc mimo temperatury i zakazu przemieszczania się - chociaż w Waszych sercach będzie gorąca. Dokładnie tego życzy Wam cała nasza redakcja!

Przeczytaj więcej
Komentarze