18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

prognoza pogody

30 stopni w majówkę! 10 w sobotę, 10 w niedzielę, 10 w poniedziałek

30.04.2021  16:01
Rozczarowanie w majówkę. Pogoda uwięzi nas w domach
Rozczarowanie w majówkę. Pogoda uwięzi nas w domach Fot: Akos Nagy/Shutterstock

DŁUGI WEEKEND, HURAAA? Powody do radości są, wszak czekają nas trzy dni wolnego. Niestety w tym roku majówkę spędzimy w zamknięciu, tym razem nie przez zakaz wychodzenia z domów, a przez pogodę.

Kiełbasa kupiona? Zapasy piwa w szalonych promocjach Lidla i Biedronki nabyte? Cierpliwość uzupełniona? Nerwy na wodzy? Te dwa ostatnie punkty mogą się okazać najważniejsze, bo grill raczej nie wypali. Dosłownie, bo gdy zechcecie wzniecić ogień, zaleje go deszcz.

Piękne słońce i ciepełko ostatnich dwóch dni w sobotę opuści Polskę, jak na złość, na majówkę. Pogoda w długi weekend będzie, mówiąc krótko, PASKUDNA. IMGW nie pozostawia w tej kwestii żadnych złudzeń.

Pogoda w majówkę. Wielkie rozczarowanie

Sobotni poranek może przynieść niektórym Polakom złudną nadzieję na piękny weekend - na północy i południowym wschodzie zaświeci słońce. Niestety, do południa już w niemal calutkim kraju niebo pokryją chmury, a miejscami będzie przelotnie padał deszcz. Przejaśnienia prognozowane są jedynie na Pomorzu.

W ostatnich dniach było całkiem przyjemnie, jeśli wziąć pod uwagę temperatury. Majówka już nam tego nie da. W sobotę na termometrach zobaczymy maksymalnie kilkanaście stopni. Najcieplej będzie na krańcach południowo-wschodnich, gdzie w najcieplejszych momentach dnia odnotujemy 17-18 stopni Celsjusza. Ciepło będzie jednak tylko tam. Całą resztę kraju czeka chłodek w granicach 9-12 stopni Celsjusza.

O ile w sobotę deszcz pojawi się tylko gdzieniegdzie i będzie przelotny, o tyle w niedzielę czekają nas już ulewy. Padać będzie niemal w całym kraju i to nawet przez wiele godzin, bez przerwy. Najgorzej ma być od centrum i na południe, gdzie ulewne deszcze uniemożliwią spacery i krótkie wycieczki. Jedynie na północy kraju popada troszkę mniej i czasem zza chmur wyjrzy słońce.

W miarę pozytywnie (oczywiście nie wszędzie) zapowiadają się za to temperatury powietrza. Ma być cieplej niż w sobotę - na północy 12-14 stopni, na wschodzie 10, w pasie centralnym 13-15 a na południu 10 od zachodu, po 18 na wschodzie!

Tym razem weekend trwać będzie aż trzy dni, przedstawiamy więc także prognozy na poniedziałek. I cóż możemy powiedzieć? Niewiele się zmieni. 3 maja ciągle będzie pochmurno i deszczowo, w dodatku znowu paskudnie się ochłodzi. Na termometrach zobaczymy w ciągu dnia od 7 do 12 stopni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej