18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Huknie aż strach!

Srogie burze w Polsce. Będzie zrywać maseczki!

Wojciech Kozicki
29.04.2020  08:23
Alerty IMGW - burze z gradem w Polsce
Alerty IMGW - burze z gradem w Polsce Fot: Kuba Jurkowski/REPORTER/East News

Pogoda w Polsce w środę 29 kwietnia nie będzie się z nami cackała. W wielu województwach zrobi się niebezpiecznie i nadciągną silne burze z gradem. Żartów nie ma, bo IMGW wydał już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Prognoza pogody na środę rozczaruje zapewne tych, którzy liczyli na spacer w letnich promieniach słońca. Jak podaje IMGW, będzie dość chłodno, a temperatura w całym kraju nie przekroczy 10-12 stopni Celsjusza. W Suwałkach termometry pokażą jedynie 5 kresek powyżej zera!

Burze i grad w Polsce!

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego. Będzie groźnie! Spodziewane są intensywne burze i gradobicia. Alerty obowiązują jak na razie do godziny 21:00.

W dzień na północy, zachodzie i w centrum kraju przewaga zachmurzenia dużego, okresami opady deszczu, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie także burze. W pozostałej części kraju rano rozpogodzenia, później zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C na północy kraju, około 20°C w centrum, do 24°C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni na północy Polski, zachodni i południowo-zachodni w południowej połowie kraju. W burzach prognozowane porywy wiatru do 70 km/h – zapowiada synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk (Pogodynka.pl)

Burze z gradem w Polsce - alerty IMGW
Burze z gradem w Polsce - alerty IMGW Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze