18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni?

Białe Boże Narodzenie? Synoptycy znają pogodę na Wigilię i święta

23.12.2021  12:42
Pogoda na święta 2021.
Pogoda na święta 2021. Fot: Dmitry Demkin/Shutterstock

Białe Boże Narodzenie jest spełnieniem pogodowych marzeń wielu z nas. Czy w tym roku w końcu zaznamy prawdziwie zimowej aury w okresie świąt? Synoptycy już wiedzą, jaka aura będzie towarzyszyć nam w czasie Wigilii i kolejnych dni.

Pogoda na święta 2021 to sprawa bardzo interesująca. Wszyscy mają nadzieję, że w końcu doczekają się białego Bożego Narodzenia, ale czy faktycznie jest na to szansa? Synoptycy już wiedzą, jaka pogoda będzie w Wigilię i kolejne dni świąteczne.

Niestety, nie będziemy radosnymi reniferami i posłańcami dobrych wiadomości. Pogoda na święta 2021 zapowiada się raczej nieciekawie. Co prawda ma padać śnieg, więc wiele osób się ucieszy, ale jednocześnie będzie dość szybko topniał.

Pogoda na święta 2021

24 grudnia 2021 roku zachmurzenie w całym kraju będzie duże. Wigilia upłynie pod znakiem opadów śniegu, deszczu ze śniegiem, a na południu Polski jedynie deszczu. Na południowym wschodzie opady będą przejściowo marznące, co może powodować gołoledź.

W północnej części kraju i miejscami w centrum śnieg może padać bardziej intensywnie. Według prognoz na obszarze od Ziemi Lubuskiej przez północną Wielkopolskę po Kujawy może go napadać nawet 10 cm.

W Wigilię temperatura maksymalna będzie się kształtować: od -1 st. na Suwalszczyźnie, około 1 st. w centrum, do 4 st. na południowym wschodzie i 7 st. na południowym zachodzie. O mrozach możemy zatem zapomnieć.

Reszta Bożego Narodzenia będzie znacznie zimniejsza niż Wigilia. Całe święta będą spójne poprzez ogromne zachmurzenie, które spowije cały kraj. Czy to da nam dobry nastrój do świętowania? Obawiamy się, że niekoniecznie...

Czytaj także