18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dziki atak zimy!

Cyklon Fabian uderzy w Polskę. Burze śnieżne zbiorą żniwo śmierci?

Wojciech Kozicki
02.01.2020  21:05
Pogoda na długi weekend - nadciąga zimokalipsa!
Pogoda na długi weekend - nadciąga zimokalipsa! Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News

Prognoza pogody na najbliższe dni będzie jak scenariusz filmu katastroficznego „Pojutrze”? Czeka nas atak zimy i mroźny horror, bo nad Polskę nadciąga cyklon Fabian. Już w weekend w kraj jak taran uderzą burze śnieżne!

Pogoda na weekend zapowiada się bardzo zimowo. Spodziewane są silne ochłodzenie, wiatr osiągający prędkość 100 kilometrów na godzinę i intensywne opady śniegu oraz deszczu. Możliwe, że czekają nas też niebezpieczne burze śnieżne, a na drogach i chodnikach pojawi się oblodzenie.

Sprawcą tej zimokalipsy będą głęboki niż atmosferyczny i cyklon Fabian, który jak podaje radiozet.pl, znajduje się obecnie u wschodnich wybrzeży Islandii.

Najmocniejszych porywów zachodniego wiatru spodziewamy się w sobotę (4.01). Na przeważającym obszarze kraju mogą one osiągać nawet do 70-90 km/h, nad morzem do 100-110 km/h, a wysoko w górach powyżej 120 km/h – zapowiada twojapogoda.pl.

Gwałtowne spadki temperatury do ujemnych wartości mogą doprowadzić do powstania rzadkiego zjawiska, czyli tzw. burzy śnieżnej - opadów śniegu połączonych z wyładowaniami atmosferycznymi – ostrzega radiozet.pl

Pogoda na długi weekend

Najzimniej będzie w niedzielę, gdy temperatura powietrza spadnie do 0-2 stopni Celsjusza. Pogoda w Święto Trzech Króli nie poprawi się, nadal w Polsce rządzić będzie zima. Podobne warunki pogodowe będą panować w niemal połowie Europy.

Przeczytaj więcej
Komentarze