18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polskie ciałka znów będą smażone

Lato wraca z hukiem. Znowu upały w Polsce!

Wojciech Kozicki
01.09.2021  19:29
Zapowiada się gorący weekend. Ostatnia szansa na seksowną opaleniznę!
Zapowiada się gorący weekend. Ostatnia szansa na seksowną opaleniznę! Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER/East News

Pogoda w Polsce dostała kociokwiku, prognozy codziennie zaskakują. Miał być początek zimy, spadł już pierwszy śnieg, a tymczasem okazuje się, że jeszcze wrócą upały i lato. IMGW zapowiada jeszcze we wrześniu wysokie temperatury.

Prognoza pogody znów zaskakuje. Dopiero spadł pierwszy śnieg, a zgodnie z długoterminowymi prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wrześniu temperatura wystrzeli jeszcze w górę i czeka nas fala ciepła. W połowie tygodnia opady powinny już powoli zanikać, stopniowo czeka nas coraz więcej słońca.

Pogoda na weekend. Wysoka temperatura i powrót lata

Na razie wciąż znajdujemy się jeszcze w zasięgu niżu z ośrodkami nad Ukrainą i Litwą, z którym związane są fronty atmosferyczne, pochmurna aura, burze i opady deszczu. Jednak lada moment zastąpi go wyż nadciągający znad Skandynawii, oznaczający słoneczną pogodę w całym kraju. Pod koniec tygodnia termometry mogą pokazać nawet 24 stopnie Celsjusza!

Czwartek i piątek upłyną pod znakiem ocieplenia i miłych przejaśnień, chociaż deszcz może padać na krańcach wschodnich. Temperatura wyniesie nawet 22 stopnie Celsjusza. Będzie to preludium do pięknej pogody w weekend.

Jeśli chodzi o weekend, to będzie słoneczny w całym kraju. IMGW prognozuje, że nie będzie padać, a temperatura wzrośnie. Najcieplej będzie na zachodzie, do 24 stopni. Noce będą chłodne, na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat temperatura może obniżyć się do 5 st. C. – pisze Radio ZET. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej