18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Olaboga rety, co za jesień!

Niż Gudrun nadciąga. Deszcz ze śniegiem zatańczą zimne tango

Wojciech Kozicki
23.05.2020  11:36
Pogoda w weekend - Polska przywdzieje szarą pelerynę jesieni
Pogoda w weekend - Polska przywdzieje szarą pelerynę jesieni Fot: AGNIESZKA LUCZAKOWSKA/REPORTER/East News

Mieliście dzisiaj w planach grillowanie na działce lub opalanie na balkonie? Nic z tego! Pogoda w weekend nam dokopie! Synoptycy zapowiadają, że w Polsce 23 i 24 maja zapanuje niż Gudrun, który przyniesie załamanie i pogody i znaczne obniżenie temperatury. Piękną jesień będziemy mieć tej wiosny, która zaczynała się jak lato. 

Trzymajcie mocno swoje maseczki, w weekend będzie wiało! Prognozy pogody zapowiadają, że nad Polskę nadciąga mroźny niż Gudrun, a wraz z nim niczym posępna świta, podążają opady deszczu, ochłodzenie, burze i silny wiatr. Temperatura spadnie do ok. 13 stopni Celsjusza.

Wpływ niżu Gudrun odczujemy już w sobotę. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa opadów deszczu. Na zachodzie synoptycy prognozują burze. W czasie burz porywy wiatru będą sięgać 65 km/h. Temperatura maksymalna od 14 do 18 stopni Celsjusza. Tylko nad samym morzem oraz regionach podgórskich około 13 stopni – podaje radiozet.pl.

Pogoda w sobotę i niedzielę

W sobotę rano wciąż obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przez intensywnym deszczem. Na baczności powinni mieć się mieszkańcy województwa śląskiego i małopolskiego. Na zachodzie kraju spodziewane są burze, a na południu w górach „deszcz przechodzący stopniowo w śnieg”. W Sudetach wiatr osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda w niedzielę również nie będzie nas rozpieszczać. Spodziewajcie się przelotnych burz i opadów deszczu Temperatura maksymalna nie przekroczy 13-17 stopni Celsjusza. W górach również będzie mocno wiało i padało, więc trzeba uważać na szlakach.

 

Pogoda w Polsce
Pogoda w Polsce Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze