Wiatr zagłady porywa ludzi

Dzisiaj pogodowa hekatomba w Polsce!

Wojciech Kozicki
09.02.2020  17:26
Orkan Sabina i pogoda w Polsce - IMGW ostrzega przed kataklizmem
Orkan Sabina i pogoda w Polsce - IMGW ostrzega przed kataklizmem Fot: YouTube/Lastest News 24

Aktualna prognoza pogody w Polsce to wiadomości meteo jak z filmu katastroficznego. Nadciąga zabójcze załamanie pogody, bo w niedzielę w nocy w nasz kraj jak piekielny taran uderzy orkan Sabina!

Pogoda w Polsce będzie w niedzielę i poniedziałek zabójczo niebezpieczna, ponieważ nadciągnie do nas bardzo rozległy i gwałtowny niż. Żartów nie ma, nie jest to miła i sympatyczna Sabinka, a MORDERCZA SABINA Z NIEMIEC. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 200 kilometrów na godzinę. Ten sam żywioł chwycił w spoje diabelskie szpony Niemcy i miotał tam ludźmi jak kukłami! Spustoszył też Wielką Brytanię jako burza Ciara.

Orkan Sabina w Polsce i ochłodzenie

Wichury będą od niedzieli w nocy uderzać w kolejne regiony kraju, w poniedziałek cała Polska będzie już w strefie morderczych wiatrów. Pomorska.pl ostrzega, że będą nas dodatkowo dręczyć wtedy silne opady i wyładowania atmosferyczne. Od wtorku, z powodu niżu, nastąpi znaczne ochłodzenie, które może potrwać do piątku.

Niż w sobotę zaczął masakrować już Wielką Brytanię. Tam nosi nazwę „huragan Ciara”. W Belgii spowodował nawet zamknięcie szkół i cmentarzy, bo wiało tam z prędkością 130 kilometrów na godzinę.

Alerty IMGW

Z powodu silnego wiatru, IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego, drugiego i nawet TRZECIEGO stopnia (najwyższe w skali) dla całego kraju. Alerty obowiązują do poniedziałku 10 lutego, co najmniej do godz. 16. Polscy Łowcy Burze informują, że apogeum załamania pogody powinno przypaść na poniedziałek, godziny poranne i przedpołudniowe.

mapa imgw

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – ostrzega IMGW na swojej stronie internetowej.

Wiatr dość silny, od 35 km/h do 45 km/h, na północnym zachodzie i nad morzem silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na wschodzie porywy wiatru do 80 km/h, w centrum, na południu, zachodzie i nad morzem do 95 km/h, na Przedgórzu Sudeckim i Karpackim do 110 km/h, w Karpatach do 130 km/h, w Sudetach do 180 km/h i tam przejściowo możliwe 200 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne – ostrzega synoptyk IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

Orkan Sabina to zabójczy kataklizm, z którym nie ma żartów. W Niemczech sieje spustoszenie, przewracając drzewa i porywając ludzi. W wielu krajach służby ostrzegają, że lepiej nie wychodzić z domu i przeczekać uderzenie żywiołu w bezpiecznym miejscu.

Przeczytaj więcej
Komentarze