18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiatr śmierci atakuje

Orkan Sabina miota Polską jak szatan

Wojciech Kozicki
10.02.2020  08:24
Sabina z piekła dziewczyna  - dziki żywioł miadży Polskę
Sabina z piekła dziewczyna - dziki żywioł miadży Polskę Fot: Twitter - zdjęcie ilustracyjne

Orkan Sabina, który w Wielkiej Brytanii demoluje pod pseudonimem Ciara, spowodował ogromne zniszczenia w Polsce. Niestety, pogoda się nie poprawi, to jeszcze nie koniec kataklizmu, a synoptycy biją na alarm. Czeka nas druga randka z potworną Sabiną!

W nocy z niedzieli na poniedziałek orkan Sabina zaserwował Polsce ostrą pogodową chłostę, powodując ogromne zniszczenia i przerwy w dostawie prądu. Jak podają media, strażacy informowali ponad 1000 razy, a tysiące osób nie ma elektryczności.

Potworny kataklizm Sabina najpierw jako sztorm Ciara masakrował Wielką Brytanią, a po niedzielnej nocy zostawił w Polsce krajobraz jak po bitwie. Wiele lotów jest odwołanych z powodu zagrożenia, nie wszystkie pociągi kursują. Kilkadziesiąt zniszczonych budynków, powalone drzewa, uszkodzone samochody, zerwane dachy – a to jeszcze nie koniec dramatu.

W związku z silnym wiatrem do godz. 6.00 PSP odnotowała na terenie kraju 1,1 tys. interwencji. Uszkodzonych zostało 15 budynków mieszkalnych i 3 gospodarcze. Bez dostaw prądu pozostaje ponad 55 tys. odbiorców (najwięcej w woj. podkarpackim – 14 tys.) – poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz.

Aktualna prognoza pogody w Polsce przedstawia się przerażająco. Orkan Sabina w poniedziałek od godzin południowych znowu wpadnie w szał, szykujcie się na burze i grad. Szczególnie niebezpieczne warunki pogodowe będą w górach, gdzie mogą pojawić się zamiecie śnieżne. Rozpogodzenia należy spodziewać się dopiero w czwartek.

Aktualnie niemal w całym kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne IMGW z powodu silnego wiatru. W niektórych miejscach ogłoszono alerty pogodowe trzeciego stopnia, a więc najwyższe w skali.

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - ostrzega IMGW na swojej stronie internetowej.

logo Tu się dzieje