18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Witamy zimę?

Pogoda oszalała! Pierwszy śnieg, wichury i burze

18.09.2019  07:50
Pogoda oszalała! Pierwszy śnieg, wichury i burze
Pogoda oszalała! Pierwszy śnieg, wichury i burze Fot: Michal Ostaszewski/Reporter

Pogoda mocno da nam się we znaki. Mieliśmy witać jesień, a tu już na horyzoncie widać zimę. W całej Polsce mają miejsce dziwne zjawiska pogodowe. 

Jeszcze na dobre nie pożegnaliśmy pięknego, upalnego lata, a już pogoda szykuje nam niemałą niespodziankę. Mieliśmy witać jesień, ale coś się wydarzyło i... na horyzoncie widać już zimę! W górach spadł pierwszy śnieg, a resztę kraju nawiedzają dziwne, jak na tę porę - zjawiska pogodowe.

Można śmiało rzec, że pogoda nieco nam oszalała. W nocy miało miejsce ponad 800 interwencji służb, które wzywane były do szkód spowodowanych przez kapryśną aurę. W większości miejsc zabrakło prądu. 

Pogoda oszalała? Zaczynamy zimę!

Szalejące wichury sprawiły, że ranne są dwie osoby, a nieoficjalnie może być więcej poszkodowanych. Dzisiejszy dzień będzie niemalże taki sam, jak miniona noc - wietrzny, zimny, niebezpieczny. IMGW już wydało masę ostrzeżeń.

Są to głównie alerty drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: pomorskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego oraz ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

Najbardziej niebezpiecznie będzie dziś na północy i wschodzie kraju. Na Pomorzu zaś pojawią się burze z gradem i krupą śnieżną - temperatura nie przekroczy 16 stopni Celsjusza. 

W górach już pojawia się pierwszy śnieg - 18 września i zima? Przeszło to chyba najśmielsze oczekiwania wszystkich. 

Przeczytaj więcej
Komentarze