18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje ze światem?

Pogoda oszalała, masowe alerty! Zima w maju - sypnie ŚNIEGIEM

06.05.2020  15:58
Pogoda oszalała, masowe alerty! Zima w maju - sypnie ŚNIEGIEM
Pogoda oszalała, masowe alerty! Zima w maju - sypnie ŚNIEGIEM Fot: Drepicter/Shutterstock

Pogoda totalnie oszalała! Rozpoczyna się maj, w którym powinny kwitnąć jabłonki, a zamiast tego mamy zimę. Sypnie śniegiem, a wszystko okraszą alerty pogodowe. Kiedy skończy się ten szalony rok, wszyscy poczujemy się o 10 lat starsi - z pewnością. 

Pogoda oszalała! To już pewne, zamiast pięknej, majowej aury - zafunduje nam śnieg i zamiecie. Chmury już osnuły cały kraj, a wygląda na to, że zostaną z nami na dłużej i przyniosą nam... najprawdziwszą zimę.

W niektórych miejscach skończy się jedynie na obfitych opada deszczu, ale w innych (nie tylko w górach!) poprószy śnieg. Śniegu w maju chyba nikt się nie spodziewał, ale 2020 pokazał nam dobitnie, jak bardzo potrafi być nieprzewidywalny.

Pogoda oszalała! Śnieg w maju

W związku z załamaniem pogody Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla kilku województw. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, otrzymały województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie. Prognozowane są tam opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, a nawet okresami silnym. Spaść go może do 35 mm. W rejonach podgórskich może też silniej powiać wiatr.

Śnieg pojawiał się już w ostatnich momentach. Raportują o nim w sieci m.in. mieszkańcy Krasnobrodu. 

Gołym okiem z resztą widać, że maj nas nie rozpieszcza. Dodatkowo nie będziemy się w najbliższych dniach czuć najlepiej.

Kolejny dzień w Polsce utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Na zachodzie przeważnie niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka poprawi się pod koniec dnia do obojętnego

– podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Trzymajcie się ciepło w tym zimowym maju. 

Przeczytaj więcej
Komentarze