18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to nie żarty

Nadciąga ZIMA w środku maja. Trzaśnie mrozem jak biczem

11.05.2020  16:11
Zima w maju. Nadciąga mróz i śnieg
Zima w maju. Nadciąga mróz i śnieg Fot: Shutterstock

Słońce, ciepło, szorty? Nic z tego. Pogoda w Polsce właśnie drastycznie się zmienia. Nadciąga ZIMA.

To nie żart. Od zachodu nad Polskę nadciąga zimno. W województwach zachodnich temperatury już spadły poniżej 10 stopni Celsjusza, gdy na wschodzie ciągle mamy powyżej 20...

Nad Polską spotkają się i walczyć ze sobą będą dwa fronty - jeden to niż znad Rosji, drugi - wyż znad Atlantyku. Nagle (już w nocy z poniedziałku na wtorek) zrobi się bardzo zimno, mogą pojawić się nawet przymrozki i śnieg!

Zima w maju

IMGW już wydał ostrzeżenia dla części województw. Jeszcze w poniedziałek mogą pojawić się gwałtowne burze z gradem, a nawet trąby powietrzne. W nocy na północy i wschodzie, a także częściowo w Polsce centralnej i w powiatach górskich, zaczną się przymrozki. Możliwe są też opady śniegu.

Na Podkarpaciu z kolei prognozowany jest bardzo silny wiatr do 40 km/h w porywach do 75 km/h.

Najbliższy tydzień będzie... paskudny. Temperatury w całym kraju utrzymywać się będą w ciągu dnia w granicach od 10 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Czeka nas przy tym dużo chmur i deszczu, a nocami spadek temperatur do około -2 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej
Komentarze