18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie śnieg na Święta?

Pogoda szaleje. Ogromne ochłodzenie, nagły i bezlitosny atak zimy

26.02.2020  19:01
Pogoda szaleje. Ogromne ochłodzenie, nagły i bezlitosny atak zimy
Pogoda szaleje. Ogromne ochłodzenie, nagły i bezlitosny atak zimy Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda szaleje! Po okresie zimowym, który przypominał wiosnę, nadchodzi okres wiosenny przypominający zimę. Dziś w całej Polsce ogromne ochłodzenie. 

Pogoda stała się totalnie i zupełnie nieprzewidywana. Zima przyniosła nam wiosenne temperatury, a w Boże Narodzenie nie było szansy na śnieg. Teraz, kiedy zbliża się wiosna, ponownie nadchodzi ochłodzenie. Wszystko wskazuje na to, że tym razem będzie śnieg na Święta, szkoda tylko, że na Wielkanocne... 

Pogoda oszalała, szykuje atak zimy

Dziś w niektórych regionach kraju biały puch pojawi się po raz pierwszy od rozpoczęcia zimy. Do Polski zaczęło napływać z północy chłodniejsze powietrze, które sprawi, że deszcz przejdzie w śnieg.

Najprawdopodobniej spadnie od 1 do 2 cm śniegu. To jednak bardzo dużo, kiedy się weźmie pod uwagę cały zimowy okres, pozbawiony choćby milimetra białej pokrywy śnieżnej. Najwyższa temperatura ma wynosić od -1 st.C w Białymstoku do 1 st.C we Wrocławiu. Chłodniej będzie w górach i na Pomorzu. Tam wyniesie ona od -4 st.C do -2 st. C.

Oczywiście, w górach śniegu będzie więcej niż w innych regionach kraju. Spadnie tam od 10 do 20 centymetrów puchu. 

Takie ataki zimy mają potrwać do początków przyszłego tygodnia. Co się wtedy wydarzy? Tego nie wie nikt. 

Przeczytaj więcej
Komentarze