18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrrrr

Pogoda szaleje. Środek września, w tu wichury, śnieg i przymrozki!

17.09.2019  16:14
Pogoda szaleje. Środek września, w tu wichury, śnieg i przymrozki!
Pogoda szaleje. Środek września, w tu wichury, śnieg i przymrozki! Fot: Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia dla całej Polski. Wszędzie wieje, na Bałtyku sztorm, nad morzem zagrożenie powodziowe, a w górach... śnieg. Przypominamy: jeszcze jest lato!

Zimno i szaro, w dodatku z chłodnym, silnym, porywistym wiatrem. Cała Polska mierzy się dziś z najbardziej nieprzyjemnym rodzajem jesieni, a przecież ciągle, przynajmniej astronomicznie, mamy lato.

Dopiero zrobiło się zimno, a my już chcemy powrotu ciepła. Jest na szczęście nadzieja na poprawę pogody - już w weekend czeka nas więcej słońca i temperatury od 20 stopni w górę.

Ostrzeżenia dla całej Polski

Póki co jednak w najcieplejszych miejscach w Polsce termometry pokazują 16 stopni. Na północy zaledwie 11-12. A jutro będzie podobnie.

Nocą przygotujmy sobie lepiej ciepłe piżamy. Czemu? Bo temperatury w granicach 5-7 stopni mogą nas zmrozić. Co więcej, na południu spaść mogą poniżej zera!

To właśnie tam w nocy pojawić się może deszcz ze śniegiem i w górach śnieg. W pozostałych częściach Polski synoptycy zapowiadają w nocy opady deszczu, a na północy i w centrum dodatkowo krupy śnieżnej.

Nad morzem wieje dziś z prędkością 50-60 km/h, w porywach do 95. Na południu kraju podobnie, w porywach do 100 km/h. W całej Polsce wiatr porywisty, nawet do 80 km/h!

Ostrzeżenia przed wiatrem owiązują aż do środy wieczorem!

Alerty IMGW

Dodatkowo IMGW wydało dla terenów nadmorskich i województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia przed niebezpiecznym wzrostem poziomu wody w zbiornikach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze