18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szaleństwo

Pogoda odleciała. Za chwilę +20 stopni, pod koniec listopada -20!

15.11.2019  10:30
Pogoda odleciała. Za chwilę +20 stopni, pod koniec listopada -20!
Pogoda odleciała. Za chwilę +20 stopni, pod koniec listopada -20! Fot: Shutterstock

Najnowsze prognozy pogody to prawdziwe szaleństwo. W najbliższych dniach temperatury w Polsce skoczyć mogą nawet do dwudziestu stopni na plusie. A później nastąpi drastyczny spadek.

Klimat szaleje, szaleje pogoda. Wenecja zalana jest wodą, Francję i Austrię zasypał śnieg, nad Arktyką tworzy się wir polarny, a do Polski wędruje front, który przyniesie nam w najbliższych dniach temperatury do 20 stopni Celsjusza!

Czego dokładnie możemy spodziewać się w najbliższych dniach? Choć piątkowy poranek jeszcze tego nie zapowiadał, miejscami w Polsce na termometrach będzie w weekend prawie 20 stopni - czytamy w portalu twojapogoda.pl. Wyższym temperaturom towarzyszyć ma sporo słońca z miejscowymi, przejściowymi zachmurzeniami, ale raczej bez deszczu. A to nie koniec szalonych "niespodzianek". IMGW przestrzega, że w piątek i sobotę może być dodatkowo dość niebezpiecznie. Będzie bardzo silnie wiało - na południu Polski nawet do 80 km/h!

Nadchodzi zima

To dalej nie koniec rewelacji. Gdy minie weekend, pogoda znowu zacznie się pogarszać. Co więcej, pod koniec listopada do Polski napłynąć ma zimne powietrze z Syberii. A to oznacza ogromny spadek temperatur, poprzedzony śnieżycami. Jeśli prognozy synoptyków się sprawdzą, amplituda temperatur wynieść może nawet około 40 stopni! Najpierw matka natura zafunduje nam plus dwadzieścia stopni Celsjusza, by chwilę później zmrozić do nawet -20!

Przeczytaj więcej
Komentarze