18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj słoneczko

Pogoda ulegnie DRASTYCZNEMU załamaniu. Koniec lata

15.07.2020  09:43
Pogoda ulegnie DRASTYCZNEMU załamaniu. Koniec lata
Pogoda ulegnie DRASTYCZNEMU załamaniu. Koniec lata Fot: Shutterstock/trendobjects

Pogoda na razie nas rozpieszcza, ale taki stan rzeczy nie potrwa długo. Już wkrótce rozpocznie się drastyczne załamanie aury. Możemy pożegnać otaczającą nas sielankę.

Pogoda ma dla nas niezbyt sympatyczną niespodziankę. Do Polski wracają burze i ulewy - możemy pożegnać słonko. Po kilku pięknych, letnich dniach, będziemy walczyć o choćby promień słoneczny.

Pogoda w Polsce znana jest ze swojej zmienności. Teraz więc musimy przygotować się na to, że do kraju powrócą ulewy i gdzieniegdzie nawet groźnie zagrzmi. 

Pogoda ulegnie drastycznemu załamaniu

Jedynie temperatura wciąż będzie dla nas łaskawa - na termometrach ujrzymy aż 26 stopni Celsjusza. Dziś ładnie będzie w Polsce centralnej i zachodniej, w reszcie kraju załamanie pogody zacznie się właśnie teraz.

Wszystko dlatego, że od zachodu dociera do nas niż, którego ośrodek będzie przemieszczał się znad Niemiec nad Wielkopolskę i Kujawy. Termometry pokażą od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez minimalnie więcej kresek w centrum kraju do maksymalnie 26 w najcieplejszym momencie dnia na Dolnym Śląsku. 

Synoptycy ostrzegają, że najbardziej przykre i niebezpieczne zjawiska pogodowe będą miały miejsce w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. 

Podczas burz największym zagrożeniem będą bardzo intensywne opady deszczu do 25 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru rozpędzającego się do 70 kilometrów na godzinę. 

Koniecznie uważajcie dziś na siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze