18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodokalipsa

Pogoda w Polsce OSZALEJE. Nadciągają koszmarne burze

01.04.2021  11:21
Pogoda: Burze w Polsce
Pogoda: Burze w Polsce Fot: Solid photos/Shutterstock

Pogoda w Polsce dosłownie oszaleje. Jakby mało nam było błyskawicznej wiosny po przeciągającej się zimie - teraz będzie jeszcze gorzej. Nad nasz kraj mają nadciągnąć bardzo groźne i intensywne burze.

Pogoda, która tak szybko się zmienia, zawsze musi wyciągnąć od nas pewne konsekwencje. Po nagłym wybuchu niemalże letniego ciepła - teraz na kraj mają spaść chłodniejsze i mniej przyjazne temperatury. Przede wszystkim jednak nadejdą groźne burze.

Pogoda: Burze wezmą Polskę we władanie

Rzecznik i synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział PAP, że w czwartek z północy nadejdzie front, za którym przyjdzie chłodne, arktyczne powietrze. Wraz z nim będziemy mogli obserwować mniej i bardziej przelotne opady deszczu.

Dodatkowo, do Polski przyjdą burze z wiatrem rozpędzającym się w porywach do 60 km/h. Kontrast termiczny może wpływać na nasz nastrój, samopoczucie i wszystkie aspekty naszego życia. Jak przekazał synoptyk z IMGW - na południu utrzyma się ciepło i termometry wskażą tam od 18 do 20 stopni. W centrum będzie to ok. 18-19 stopni, a po nadejściu frontu zacznie się ochładzać. Na północy kraju będzie ok. 8 stopni na Pomorzu, 12-14 stopni na północy Wielkopolski, czy 13-15 stopni na Warmii i Mazurach. 

Jesteście gotowi na wielkie, pogodowe zmiany tuż przed Wielkanocą, która i tak stoi pod znakiem zapytania, z uwagi na rosnącą w silę pandemię koronawirusa. Dziś padł rekord zachorowań od początku zarazy w Polsce i wszyscy czekają na reakcję rządu. 

Zdecydowanie, biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy - należy w tym momencie zadbać przede wszystkim o zdrowie i życie obywateli.

Czytaj także
Przeczytaj więcej