18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tsss, ciałka będą skwierczeć

Piekielne upały w Polsce! "Afrykański oddech"

Wojciech Kozicki
06.06.2022  18:25
Piekielne upały w Polsce! "Afrykański oddech"

Długoterminowa prognoza pogody w Polsce i gorące niespodzianki. Czeka nas gwałtowana zmiana warunków meteorologicznych i usmaży nas potężna fala upałów. Radio ZET zapowiada „afrykański oddech w Polsce”.

Prognoza pogody w Polsce. Jeszcze na koniec tego tygodnia, lub na początku następnego, zaczną się afrykańskie upały w naszym kraju. Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB ostrzega, że temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach termometry będą pokazywały temperaturę w przedziale od 18 do 29 st. C.

Upały w Polsce. Za chwilę piekielne lato i upały

Zanim jednak nastąpi ocieplenie, w tym tygodniu pogoda może pogorszyć się za sprawą układu niżowego z frontem atmosferycznym. Radio ZET zapowiada, że „w ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni Celsjusza w kotlinach Sudetów, na przeważającym obszarze 24-25 stopni i 26 stopni na obszarze Górnego Śląska”. Wtorek zapowiada się pochmurnie, a na środę zapowiadane jest ochłodzenie. Prognozowane są również opady deszczu, głównie na południu Polski. Od czwartku, szczególnie w województwie kujawsko-pomorskim, zrobi się bardzo gorąco.

Zanim jednak odczujemy w kraju afrykański oddech, do czwartku maksymalna temperatura wyniesie 26-29 st. C – zapowiada Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB.