18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Załamanie pogody

Kataklizm Zehna nadciąga. Uderzy w Polskę?

Wojciech Kozicki
24.02.2020  15:51
Prognoza pogody i nowy kataklizm - Wielka Brytania znowu zagrożona
Prognoza pogody i nowy kataklizm - Wielka Brytania znowu zagrożona Fot: Martin Forshaw/Twitter

Pogoda w Polsce i Europie nas nie rozpieszcza. Dopiero co meto-chłostę zaserwowała Sabina z Niemiec, ledwo co pogodowe manto spuścił nam orkan Dennis, a nasz kraj sponiewierał huragan Julia, już nadciąga kolejny kataklizm. W Europę uderzy niż Zehna!

Aktualna prognoza pogody jest jak zwiastun filmu katastroficznego. Jak podaje WP.pl, za huraganem Julia, podąża niż Zehna znad Atlantyku. Co prawda główne uderzenie barycznego tarana przyjmie na siebie Wielka Brytania, ale w północnej Polsce również poczujemy powiew pogodowej grozy.

Już w poniedziałek Wielka Brytania odczuje drastyczne załamanie pogody, bo niż baryczny Zehna przyniesie ulewne deszcze, burze i wichury. Spodziewane są również intensywne opady śniegu, przed czym ostrzegają lokalne media. Do Polski kataklizm dotrze we wtorek, ale ekstremalne zjawiska pogodowe u nas nie wystąpią. Szykujcie się jednak na znaczące ochłodzenie.

W następnych dniach w Polsce spodziewane są opady deszczu ze śniegiem, a spadnie nawet sam śnieg. W górach może spaść nawet 15-centymetrowa warstwa białego puchu,.

Pomimo przewagi słabego lub umiarkowanego wiatru, to jednak nie dajmy uśpić swojej czujności, bo ponownie podczas weekendu dość gwałtownie wzrośnie gradient baryczny i pojawią się porywy do 70–80 km/h, na Bałtyku zrobi się sztormowo do 9–10 st. Bft, a w górach wiatr przekraczał będzie 100 km/h – ostrzega „Wirtualna Polska”.

Przeczytaj więcej
Komentarze