Pogoda w poniedziałek

Powrót zimy, spadnie śnieg. Niż Mareike nadciąga

Wojciech Kozicki
29.03.2020  13:38
Pogoda w poniedziałek 1 kwietnia - ochłodzenie, śnieg, koniec wiosny?
Pogoda w poniedziałek 1 kwietnia - ochłodzenie, śnieg, koniec wiosny? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Prognoza pogody na poniedziałek jest zaskakująca! Jeśli zastanawialiście się kiedy będzie koniec wiosny i kiedy zacznie się lato, może być rozczarowani. Nowy tydzień przyniesie załamanie pogody i nawet lekki powrót zimy!

Pogoda w poniedziałek to już nie będzie ocieplenie, do jakiego przyzwyczailiśmy się w ostatnich dniach. Polska jest w zasięgu niżu Mareike, który nadciąga znad Skandynawii. Oznacza załamanie pogody, chłodny front atmosferyczny i nawet opady śniegu.

Pogoda 1 kwietnia

To nie prima aprilis. IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Szykujcie się na przymrozki, oblodzenie na drogach i silny wiatr. W wielu miejscach w Polsce może nawet spaść śnieg. W górach spodziewane są zamiecie śnieżne.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, na południu miejscami śnieg z deszczem, a na północy możliwe burze. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie, około 3°C w centrum, do 6°C na północnym zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich, od -2°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych. W górach wiatr w porywach do 70 km/h, będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne – podaje Pogodynka.pl.

Zgodnie z prognozami IMGW, nastąpi znaczący spadek temperatury. W całym kraju termometry nie pokażą więcej niż 5 kresek.

Pogoda w poniedziałek 1 kwietnia
Pogoda w poniedziałek 1 kwietnia Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze