18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

termometry wybuchną

Uwaga! Buchnie żarem! Lato nadciąga nad Polskę

21.05.2020  14:15
Pogoda się zmienia. Nadciąga upał
Pogoda się zmienia. Nadciąga upał Fot: Shutterstock

Przymrozki i opady śniegu w maju? Raczej nie tego spodziewaliśmy się po zwykle pięknym i ciepłym miesiącu. Pogoda jednak się za chwilę zmieni i jeszcze przed czerwcem termometry wystrzelą.

Jeszcze do końca tygodnia w Polsce - w nocy i nad ranem - pojawić się mogą przymrozki (głównie na wschodzie i południu). Nadal będzie też dość chłodno - w całym kraju zaledwie po kilkanaście stopni. Jedynie w piątek na zachodzie termometry mogą dobić do 20 stopni Celsjusza, ale ciepłu towarzyszyć mają chmury - twierdzą synoptycy z IMGW.

Od niedzieli przez Polskę przechodzić mogą burze. Od wtorku temperatury zaczną rosnąć. Ciepło robić się będzie od zachodu kraju i powoli przesuwać nad pozostałe regiony.

Upał w maju

Już za tydzień w czwartek aura ma się zupełnie zmienić. Pożegnamy zimno, a wiosna zrobi się iście letnia. Mieszkańców zachodu Polski czekają nawet upały do 28-29 stopni Celsjusza! Najchłodniej ma być na Mazurach, wybrzeżu i Podlasiu - tam "tylko" 20 stopni i bezchmurne niebo.

Przeczytaj więcej
Komentarze