W Polsce spadł pierwszy śnieg! Uwaga, to zwiastun białego piekła!

Wojciech Kozicki
18.09.2019  11:07
W Polsce spadł pierwszy śnieg - W Tatrach trudne warunki pogodowe!
W Polsce spadł pierwszy śnieg - W Tatrach trudne warunki pogodowe! Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Prognoza pogody w Polsce to niezbyt dobre wiadomości. Lato umarło bezpowrotnie, a do tego nadciąga zabójcza zima i mrozy znad Syberii. Tymczasem w kraju spadł już pierwszy śnieg!

Pogoda na zimę to niemal dramatyczne wiadomości – podano już, że szykuje się zimokalipsa i wiadomo kiedy w całym kraju zrobi się biało. Przygotujcie się na zabójcze mrozy! Tymczasem zgodnie z prognozami meteo już spadł pierwszy śnieg w polskich górach i jak podaje serwis Tatromaniak, „szczyty są już wyraźnie przyprószone”.

Śnieg w Tatrach

Osoby wybierające się w góry muszą przygotować się już na trudne zimowe warunki. TOPR podaje, że "szlaki są mokre i śliskie, będą oblodzenia", a do tego wieje bardzo silny wiatr. Temperatura na Łomnicy wynosiła w środę rano -9 stopni Celsjusza. Na Kasprowych Wierchu leży już 1 centymetr śniegu. Śladowe ilości śniegu leżą też m.in. w Dolinie Pięciu Stawów Polskich i na Hali Gąsienicowej.

Jeśli wybieracie się na górskie szlaki przygotujcie się na ujemne temperatury i mogące szybko zmieniać się warunki pogodowe.

Śnieg na Kasprowym Wierchu
Śnieg na Kasprowym Wierchu Fot: Facebook
Czytaj także