18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prognozy grozy

Upały wracają! Wraz z nim nadciąga ZŁO

Wojciech Kozicki
20.08.2021  09:57
Upały wracają do Polski. Ostatnia szansa, by podsmażyć boczki na słońcu!
Upały wracają do Polski. Ostatnia szansa, by podsmażyć boczki na słońcu! Fot: Ewa Dunin/East News

Pogodo, urocza wariatko, czyś ty oszalała? Najpierw zrobiło się zimno, sypnęło śniegiem, ale okazuje się, że czeka nas powrót lata. Ciężko w to uwierzyć, ale prognozy pogody zapowiadają ponowne UPAŁY W POLSCE! Termometry oszaleją!

Chociaż jesień tuż tuż, właśnie spadł śnieg, to jeszcze przyda się krem do opalania. Okazuje się, że upały wracają do Polski. Meteorolog i rzecznik prasowy IMGW Grzegorz Walijewski zapowiada, że od piątku zaczną napływać do naszego kraju masy ciepłego powietrza, a już w niedzielę 22 sierpnia termometry pokażą nawet 26 stopnie Celsjusza (od Lubelszczyzny przez Małopolskę po Opolszczyznę). Prawdopodobnie w niedzielę w województwie dolnośląskim i opolskim temperatura dobija do 30 stopni Celsjusza. Jedynie na północy pozostanie chłodno i wietrznie. W centrum ok. 23 st., na wschodzie 20 st. 

Upały i burze w Polsce. Początek jesieni odwołany?

Wraz z ociepleniem, do Polski wrócą także burze i ulewny deszcz. Już w piątek może spaść do 15 l/mkw., a do tego spodziewane porywy wiatru z prędkością do 70 km/h, na szczęście raczej bez gradu. Burze wystąpią najpierw w woj. śląskim, dolnośląskim i opolskim, lubuskim, a także wielkopolskim, by następnie uderzyć w centralną część kraju i Suwalszczyznę.

Od południowego zachodu wkracza inne powietrze, które przyniesie ocieplenie, choć na początku również burze. Należy się ich spodziewać w woj. śląskim, dolnośląskim i opolskim, lubuskim, a także wielkopolskim. Później – po południu – mogą dotrzeć do centralnych części kraju, a nawet nad Suwalszczyznę  - ostrzega Grzegorz Walijewski. (Radio ZET)

Czytaj także
Przeczytaj więcej