18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

hu hu ha zima zła

TĘGI MRÓZ WRACA! Jeszcze dziś -15 stopni

04.02.2021  09:10
Prognoza pogody. Zima wraca do Polski
Prognoza pogody. Zima wraca do Polski Fot: Igumnova Irina/Shutterstock

Odwilż? Jaka odwilż? Koniec z chwilowym ociepleniem, przedwczesnej wiosny nie będzie! Do Polski powraca mróz i to siarczysty. Już dziś w nocy czeka nas totalne zmrożenie.

W czwartek Polska  dzieli się na dwie części - zimną raczej nieprzyjemną i cieplejszą, ale niekoniecznie miłą do życia. Ta pierwsza obejmie połowę kraju od północy po centrum i przyniesie opady oraz niskie temperatury. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu spodziewajmy się mrozu od -3 do -5 stopni Celsjusza, na Pomorzu temperatur w okolicach 0 stopni. W całym pasie północnym i na Podlasiu padać ma śnieg.

W pasie centralnym temperatury od -1 stopnia, do 3-4 i im bardziej na południe, tym cieplej. We Wrocławiu nawet 6 stopni na plusie, w Katowicach i Krakowie 7! Wszędzie opady deszczu.

Mróz powraca. Pogoda w Polsce się zmienia

Wszystko zmieni się w nocy, gdy do Polski zajrzy mróz. Na południu nie zetnie jednak siarczyście - możemy spodziewać się zaledwie -1, -2 stopni. Co innego na północy, gdzie zrobi się koszmarnie zimno (albo jak kto woli - rześko). Na Warmii i Mazurach nawet do -15 stopni, na Podlasiu podobnie. Na Pomorzu i w pasie centralnym -6, -8.
Co więcej, kolejne dni przyniosą nam coraz niższe temperatury z mrozem w całej Polsce nie tylko w nocy, ale i w dzień. W weekend miejscami na termometrach nawet -20 stopni!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze