18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Taki wiatr zdmuchnąłby stajenkę!

Pogodowy dramat w Wigilię. Ostrzeżenia IMGW

24.12.2021  08:15
Zamiecie i zawieje śnieżne w Wigilię. Pogoda nie sprzyja narodzinom dzieciątka
Zamiecie i zawieje śnieżne w Wigilię. Pogoda nie sprzyja narodzinom dzieciątka Fot: ADAM SLOWIKOWSKI/REPORTER/ast News

Gdyby trzej królowie mieli wybrać się do betlejemskiej stajenki trasą przez Polskę, to pewnie zaliczyliby spore opóźnienie albo w ogóle utknęliby w naszym kraju. Pogoda w Wigilię będzie nieprzyjemna i niebezpieczna, a IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed zawiejami i zamieciami.

Wśród nocnej ciszy, głos się rozchodzi… - zapewne zaśpiewa dzisiaj większość Polaków. Ale nocnej ciszy nie będzie, bo złowieszczy wiatr będzie srogo dął i huczał. Synoptycy IMGW ostrzegają, że w Wigilię spodziewać się należy zawiej i zamieci śnieżnych, a także marznących opadów, szczególnie w pasie od woj. lubuskiego, przez centrum Polski, po Lubelszczyznę i Podkarpacie. Jeśli w piątkowy wieczór zamierzacie podróżować, to miejcie się na baczności. W niektórych regionach wiatr może osiągnąć prędkość w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

Pogoda w Wigilię. Noc truchleje!

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. TVN Meteo prognozuje, że lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 12 centymetrów. Szczególnie powinno uważać kierowcy, bo zgodnie z prognozami IMGW, na drogach spodziewana jest dzisiaj niebezpieczna gołoledź połączona z intensywnymi opadami deszczu. To zjawisko najbardziej  będzie doskwierać Polakom w południowej i wschodniej Polsce. IMGW informuje, że, „stopniowo postępujące od północy ochłodzenie (od godzin wieczornych, przez noc 24/25 grudnia), spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników, i szybkie powstawanie niebezpiecznego oblodzenia”.

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązują w województwie zachodniopomorskim (do godz. 8), łódzkim (do godz. 8), powiatach południowych i zachodnich woj. mazowieckiego (do godz. 9), w lubelskim poza północnymi powiatami (do godz. 9), na południu woj. podkarpackiego (do godz. 12) – podsumowuje Radio ZET.

W kolejne dni świąt pogoda ma jednak okazać się nieco łaskawsza i spodziewane jest rozpogodzenie.