18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zima zima, nadziei ni ma

Dzisiaj dzika ślizgawica w Polsce!

Wojciech Kozicki
10.12.2020  11:47
Jaka będzie zima w tym roku? Oby prognozy nie zrobiły z nas bałwanów...
Jaka będzie zima w tym roku? Oby prognozy nie zrobiły z nas bałwanów... Fot: Jeff Schultz/EAST NEWS/Alaska Stock Images

Zima nadciąga… a właściwie nadjeżdża jak lodowy czołg! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla ośmiu województw. To jeszcze nie zimokalipsa, ale pogoda i tak mrozi krew w żyłach.

Tęskniliście za zimą? W takim razie spełnia się wasz sen o śniegu i mrozach. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne z powodu marzących opadów. Obowiązują w czwartek od rana do godzin wieczornych w woj.: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim. Niestety, podobna pogoda utrzyma się także w piątek.

Pogoda w czwartek, warunki na drogach

Spodziewajcie się, że spadnie marznący deszcz, a na drogach pojawi się niebezpieczna gołoledź. Jednak nie tylko kierowcy proszeni są o ostrożność. Ślisko zrobi się także na chodnikach, więc uważnie stawiajcie każdy krok, by nie dołożyć pracy oddziałom ortopedii.

Żartów nie ma, bo alerty pogodowe od IMGW oznaczają warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Marznące opady spodziewane są od godziny 6:00 rano. Niebo będzie mocno zachmurzone.

Temperatura wzrośnie do -2*C na północy i 3*C na plusie na południu. W niemal całym kraju spodziewamy się opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Wiatr z kierunków wschodnich i południowo wschodnich – podaje meteoprognoza.pl

IMGW, pogoda i alerty meteorologiczne
IMGW, pogoda i alerty meteorologiczne Fot: IMGW-PIB
Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze