18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogoda w czwartek jak koszmar

Dzisiaj wiatr śmierci w Polsce. Burze i trąby powietrzne

Wojciech Kozicki
15.07.2021  08:11
Pogoda w czwartek - burze i możliwe trąby powietrzne
Pogoda w czwartek - burze i możliwe trąby powietrzne Fot: Kent Wood/Science Source/East News

To była ciężka i upiorna noc, destrukcyjne burze i nawałnice przetoczyły się przez Polskę. To jednak nie koniec, bo prognoza pogody w czwartek przedstawia się iście katastrofalnie. Nadciągają kolejne groźne i zabójcze zjawiska atmosferyczne, w tym nawet TRĄBY POWIETRZNE.

Pogoda w czwartek nie okaże Polsce litości. Jak podaje IMGW, w czwartek w całym kraju spodziewane są burze z ulewami, a prędkość wiatru może osiągnąć 110 kilometrów na godzinę. To nie jednak nie koniec, bo na wschodzie Polski mogą wystąpić trąby powietrzne. Jednocześnie Polakom będą doskwierać upały. Zagrożeniem będzie również duży grad.

Pogoda w czwartek. Alerty pogodowe, burze i trąby powietrzne

IMGW ostrzega, że najsilniejsze burze uderzą w północno-wschodnią Polskę. Wydano alerty i ostrzeżenia pogodowe pierwszego i drugiego stopnia dla niemal całego kraju. W centrum Polski obowiązują alerty 3. stopnia przed upałem oraz burzami z gradem. Jednocześnie temperatura przekroczy 35 stopni Celsjusza w cieniu, więc będzie parno i duszno.

Lokalnie padać będzie deszcz. Może też dochodzić do gwałtownych burz, w trakcie których spadnie do 30-40 l/mkw., a miejscami nawet do 60 l/mkw. deszczu, zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim i Kujawach. Porywy wiatru osiągać będą do ok. 100 km/h – podaje Radio ZET.

Pogoda w czwartek: burze, grad, nawałnice i trąby powietrzne
Pogoda w czwartek: burze, grad, nawałnice i trąby powietrzne Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej