18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wooow

Wiosnokalipsa w czwartek! Przygrzeje słońcem, UWAGA NA WIATR!

12.03.2020  07:30
Wiosnokalipsa w czwartek! Przygrzeje słońcem, UWAGA NA WIATR!
Wiosnokalipsa w czwartek! Przygrzeje słońcem, UWAGA NA WIATR! Fot: Shutterstock

Czwartek zapowiada się dniem szalonym. To jednodniowy wyskok wiosny z bardzo wysokimi temperaturami i niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Uwaga na wiatr i pioruny!

Zima tego roku praktycznie do Polski nie zawitała, jest jeszcze jednak na to nadzieja. Po jednodniowym wybuchu wiosny meteorolodzy prognozują nagły, gwałtowny spadek temperatur i opady śniegu. Ale to w piątek...

W czwartek w całej Polsce czekają nas temperatury powyżej 10 stopni Celsjusza. Jak prognozuje IMGW, najzimniej będzie na północy kraju 10-11 stopni Celsjusza. Im dalej na południe, tym cieplej, od 12-13 w pasie centralnym, po nawet 15-16 stopni Celsjusza na południu Polski.

Ostrzeżenia IMGW

Ale uwaga! Wysokim temperaturom w niemal całym kraju towarzyszyć będzie bardzo silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

W północnych powiatach województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego od rana obowiązują ostrzeżenia podwyższonego, drugiego stopnia. Tam wieje z prędkością nawet do 50 km/h w porywach do 110 km/h.

W niemal całej pozostałej części Polski (poza krańcami południowymi) obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Wiatr wieje z prędkością do 40-45 km/h w porywach do 90km/h.

Ostrzeżenia IMGW

Uwaga na burze!

Czwartek choć ciepły, będzie też dość pochmurny. Prognozuje się dużo chmur, ale z większymi przejaśnieniami. Możemy też spodziewać się opadów deszczu, a na północy Polski burz z piorunami.

Pogoda w czwartek
Czytaj także
Przeczytaj więcej