hu hu ha, zima zła

W czwartek w Polsce... zawieje i zamiecie śnieżne! Ziąb nadciąga

02.10.2019  20:35
W czwartek w Polsce... zawieje i zamiecie śnieżne! Ziąb nadciąga
W czwartek w Polsce... zawieje i zamiecie śnieżne! Ziąb nadciąga Fot: Shutterstock

W czwartek pogoda może nas ostro zaskoczyć. Temperatury spadną co najmniej o kilka stopni, a na południu pojawi się śnieg. Synoptycy przewidują nawet do 15 cm puchu!

Zimno i nieprzyjemnie? Będzie jeszcze gorzej. W czwartek pogoda da nam ostro w kość. Będzie szaro, mokro i paskudnie zimno.

Ubierzcie się ciepło, bo możecie przeżyć mały szok termiczny. W prawie całym kraju termometry pokażą w czwartek... maksymalnie 12 stopni Celsjusza. W prawie całym, bo w mieszkańcy Zakopanego mogą liczyć jedynie na 6 kresek powyżej zera!

Po zachodzie słońca będzie oczywiście jeszcze gorzej. W nocy z czwartku na piątek będzie niemal zimowo - od 4, do maksymalnie 7 stopni Celsjusza, w Zakopanem zaledwie 1, a w Tatrach nawet z przymrozkami!

Pogoda w czwartek

Śnieg i zamiecie

W czwartek synoptycy z IMGW zapowiadają w calutkim kraju opady deszczu, a nawet śniegu. Padać będzie przelotnie, a dobra informacja jest taka, że miejscami pojawić się mogą małe przejaśnienia.

Najwięcej deszczu spodziewać się możemy nad morzem (tu możliwe także burze) oraz w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. W Tatrach pojawi się śnieg i to całkiem dużo - od 5 do nawet 15 cm.

W prawie całym kraju wiatr słaby i umiarkowany, ale są wyjątki. Silniej wiać będzie nad morzem - w porywach do 55 km/h - i w górach - w Karpatach w porywach nawet do 90 km/h. Tam synoptycy przewidują... zawieje i zamiecie śnieżne.

Przeczytaj więcej
Komentarze