18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Może paść REKORD!

Meteo alarm! Antycyklon siądzie na Polsce jak zmora nocna!

14.03.2022  15:57
Antycyklon w Polsce. Wysokie ciśnienie i zmiana pogody
Antycyklon w Polsce. Wysokie ciśnienie i zmiana pogody Fot: Jeff Schultz/EAST NEWS

Pogoda w drugiej połowie marca nieprzyjemnie zaskoczy Polaków. Polskę obejmie wyżej ciśnieniowy określany jako ANTYCYKLON. Synoptycy ostrzegają, że być może padnie rekord ciśnienia w naszym kraju. Jaki to będzie wpływ na zdrowie i samopoczucie?

Poczuliście już wiosnę? Spokojnie, bez przesady z tą euforią… szykujcie się na zmianę pogody! W drugiej połowie marca Polska zostanie objęta wyżem ciśnieniowym, który definiuje się jako antycyklon. Synoptycy prognozują, że w naszym kraju ciśnienie może wzrosnąć nawet do 1050 hPa. To będzie REKORD CIŚNIENIA?

Antycyklon w Polsce. Wiosna i pogoda w marcu

Informacja o nadciągającym antycyklonie została podana przez portal dobrapogoda24.pl, który uspokaja, że chociaż czeka nas skok ciśnienia, to jednocześnie doświadczymy stabilizacji pogody. Nie należy spodziewać się opadów śniegu i intensywnego deszczu, bo wyż ciśnieniowy zapewni "blokadę wyżową". Będzie blokował przemieszczanie stref frontowych z opadami, burzami i wichurami z zachodniej i południowo zachodniej Europy do Polski. Najbliższe deszcze prognozowane są w dniach 15-16 marca. Wystąpią za to nocami ujemne temperatury.

Wpływ antycyklonu na ciśnienie w Polsce będzie szczególnie odczuwalny w dniach 19-22.03. Najwyższe ciśnienie wystąpi w centralnej części Polski. Antycyklon obejmie swoim zasięgiem pasmo od Wielkiej Brytanii, przez Polskę, Rosję i Bałkany.

W najbliższych dniach nad Europą i Polską pojawi się tzw. antycyklon - potężny wyż, powodujący gwałtowny wzrost ciśnienia nawet do 1050-51 hPa. W naszym kraju i kilku innych krajach Europy odczuwalny będzie pod koniec drugiej połowy marca 2022 r. – zapowiada wspomniany portal.

Dotychczasowy rekord ciśnienia w Polsce został odnotowany po II wojnie światowej. Jak przypomina Wirtualna Polska, „zanotowano wartość 1054 hPa, a rekord w całej historii kraju wyniósł około 1065 hPa - z dopuszczalną różnicą 0.5 hPa na minusie lub plusie”.