18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega

Niedzielna pogoda aż życia szkoda. Burze i grad nas wymłócą!

Wojciech Kozicki
07.06.2020  10:41
Pogoda w niedzielę - IMGW ostrzega przed pogodokalipsą
Pogoda w niedzielę - IMGW ostrzega przed pogodokalipsą Fot: Jaroslaw Talacha/East News

Pogoda w niedzielę nie zlituje się nad Polską. Chociaż temperatura zapowiada lato, to dosłownie cisza przed burzą. Spodziewane są dzisiaj liczne burze z gradem, a IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. 

Czyżby to był początek lata? W niedzielę 7 czerwca temperatura w Polsce w wielu miejscach przekroczy 20 stopni Celsjusza. W Rzeszowie i Lublinie termometry pokażą nawet 27 kresek. Wybieracie się na piknik, grillować kiełbaskę na działce lub górskie wycieczki? W takim razie szykujcie się na meteo chłostę. Niedzielna mapa pogodowa Polski wygląda, jakby ktoś zaznaczył miejsca, gdzie można dostać lanie od bandziorów.

Pogoda w niedzielę. Burze jak diabli

Zrobi się bardzo niebezpiecznie, a IMGW wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia dla 9 województw. Ostro zagrzmi w warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, opolskim i śląskim. Jak ostrzegają synoptycy, mogą wystąpić zjawiska meteorologiczne powodujące straty materialne i zagrożenie życia.

Pioruny i grzmoty to nie wszystko. Prognozowane są również opady deszczu do 30-40 mm oraz wiatr wiejący z prędkością 70 kilometrów na godzinę. Miejscami spadnie także grad. Szczególnie miejcie się na baczności w Zakopanem i Tatrach. Warunki pogodowe w górach sprzyjają dziś raczej grze w warcaby w domu, niż zdobywaniu szczytów.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – brzmią niedziele ostrzeżenia meteo od IMGW.

Pogoda w niedzielę - szykujcie się na burze, deszcz i grad
Pogoda w niedzielę - szykujcie się na burze, deszcz i grad Fot: IMGW

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej