18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega

Dzisiaj turbo burze i trąby powietrzne w Polsce!

Wojciech Kozicki
30.08.2020  17:37
Burze i trąby powietrzne w Polsce - pogoda w niedzielę wieczorem będzie okrutna
Burze i trąby powietrzne w Polsce - pogoda w niedzielę wieczorem będzie okrutna Fot: Tomasz Kawka/East News

Pogoda w Polsce się wściekła, w niedzielę wieczorem zapowiadane są STRASZLIWE BURZE i ZABÓJCZY WIATR! IMGW wydało ostrzeżenia trzeciego stopnia przed burzami z gradem i porywami wiatru. Mogą pojawić się nawet trąby powietrzne!

Pogoda w niedzielę wieczorem będzie zabójcza jak w filmach katastroficznych. IMGW ostrzega, że prędkość wiatru może wynosić nawet 120 kilometrów na godzinę i możliwe są silne burze z gradem oraz trąby powietrzne. Ostrzeżenia meteorologiczne trzeciego stopnia obowiązują od godz. 17 do ok. godz. 1-2 w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Alerty pogodowe od IMGW - burze, grad i trąby powietrzne

Nie chciałbym straszyć, ale wiatr może przybrać na sile aż do 150 km na godzinę. W terenie zabudowanym, takim jak Warszawa, może być to naprawdę niebezpieczne. Jeśli okaże się, że burza Beko przejdzie przez Warszawę, to strach pomyśleć, jakie mogą być tego konsekwencje - mówi Artur Surowiecki ze stowarzyszenia Łowców Burz. (Wyborcza)

Nadchodzące burze będą wyjątkowo niebezpieczne. Wyborcza ostrzega, że nad Warszawę i województwo mazowieckie „nadciąga gigantyczna burza i jest możliwa trąba powietrzna”. Łowcy Burz przewidują, że dzisiejsze nawałnice będą miały katastrofalna skutki.

Najgroźniejsza sytuacja niedzielnego popołudnia i wieczora będzie w pasie od województwa opolskiego, śląskiego, łódzkiego, po Mazowieckie. Zostało tutaj wydane ostrzeżenie trzeciego stopnia i istnieje zagrożenie burz z gradem z porywami wiatru do 120 km/h oraz zagrożenie pojawienia się trąb powietrznych – ostrzega hydrolog IMGW Paweł Staniszewski. (Polsat News)

Spodziewane są również intensywne opady deszczu, co spowoduje prawdopodobnie gwałtowne wzrosty stanu wody. Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują niemal dla całego kraju. Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker poinformował na Twitterze, że w związku z prognozami bardzo silnego wiatru i burz z gradem, wojewodowie w 6 województwach zwołają posiedzenia sztabów kryzysowych.

W związku ze spodziewanymi bardzo gwałtownymi burzami w sześciu województwach zbiorą się sztaby kryzysowe – ostrzega Gazeta.pl.

Zagłosuj

Jak zachowujesz się w trakcie burzy?

Liczba głosów:

IMGW ostrzega - burze, grad i trąby powietrzne w Polsce w niedzielę
IMGW ostrzega - burze, grad i trąby powietrzne w Polsce w niedzielę Fot: IMGW
Przeczytaj więcej
Komentarze