18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

IMGW ostrzega: mrozy wracają

Pogoda w niedzielę: uderzy POLARNE POTWIETRZE!

Wojciech Kozicki
24.01.2021  10:15
Pogoda w Polsce. Niedziela mroźna, koniec zimy się oddala
Pogoda w Polsce. Niedziela mroźna, koniec zimy się oddala Fot: Anna Rezulak/KFP/REPORTER.East News

Prognozy pogody na niedzielę i poniedziałek to niezbyt dobre wiadomości. „Bestia ze wschodu” zasiała strach i grozę niczym Buka z Muminków, a tymczasem nadciąga nad Polskę polarno-morskie powietrze. Pogoda 24 i 25 01 2021 zmrozi Polaków!

Pogoda w niedzielę i kolejny atak zimy! IMGW ostrzega, że dadzą nam się we znaki niże rozpościerające się nad Europą. Polska jest w zasięgu niżów z ośrodkami nad Bałtykiem i wschodnimi obszarami naszego kraju. Na zachodzie Polski już w niedzielę spodziewana jest bardzo niska temperatura, ponieważ napłynie nad nasz kraj lodowate polarno-morskie powietrze.

Ulepimy dziś bałwana? Pogoda na niedzielę

Prognoza pogody w niedzielę 24 stycznia przewiduje duże zachmurzenie w kraju, jedynie z przejaśnieniami na południu Polski. Spodziewane są miejscami również opady deszczu, śniegu, czeka nas również marznący deszcz ze śniegiem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, na ogół z kierunków zachodnich

Przyrost pokrywy śnieżnej w obszarach podgórskich Karpat miejscami o około 5-7 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie, około 2 st. w centrum, do 7 st. na południowym wschodzie – informuje IMGW na Twitterze.

Pogoda w lutym. Kiedy koniec zimy?

Nie chowajcie jeszcze ciepłych kurtek! „Bestia ze wschodu” może powrócić! W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik IMGW prognozował, że pogoda na początku lutego może nas nieprzyjemnie zaskoczyć i do Polski wrócą siarczyste mrozy. Zwrócił uwagę, że chociaż jeden z wariantów pokazuje, że nastąpi spadek temperatury nawet poniżej -20 st. właśnie w pierwszym tygodniu lutego, to prawdopodobieństwo takiej prognozy wynosi jedynie 10%. Będzie atak zimy czy raczej atak paniki?

Niektórzy twierdzą natomiast, koniec zimy nie nadejdzie WCALE. Najwyraźniej zima trwa w Polsce cały rok, bo każdego dnia PiS robi z Polaków bałwanów...

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze