18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagrożenie życia!

Pogoda zmasakruje Polskę w niedzielny wieczór!

Wojciech Kozicki
19.07.2020  19:18
IMGW ostrzega - burze i grad nas wymłócą!
IMGW ostrzega - burze i grad nas wymłócą! Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Pogoda w weekend była dla Polski łaskawa, jednak w niedzielę wieczorem i w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą rozpętać się groźne burze, a grad zbombarduje kraj. IMGW wydał już ostrzeżenie hydrologiczne i meteorologiczne pierwszego stopnia!

Niedzielny wieczór spędzacie nad wodą, w górach lub grillujecie kiełbaski na działce? Miejcie się na baczności, bo nadciągają srogie burze z deszczem i gradem. Jak prognozuje IMGW w wydanym ostrzeżeniu, nadciąga niebezpieczeństwo dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego oraz części pomorskiego i mazowieckiego. Według Instytutu, podobne zagrożenia mogą wystąpić na zachodzie, południu i południowym wschodzie Polski.

Pogoda w niedzielny wieczór i w nocy - burzokalipsa!

Burze najsilniej uderzą m.in. w okolice takich miejscowości jak Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Koszalin i Słupsk. To w tym regonie spodziewany jest wyjątkowo intensywny grad. Jak wynika z map IMGW, burz z gradem należy jednak spodziewać się w całej zachodniej, centralnej i południowej Polsce. Wydaje się, że kataklizmy w niedzielę ominą Warszawę i Wrocław.  Niebezpiecznie zrobi się za to w Płocku, Lublinie i Radomiu.

Bez burz jedynie na północnym wschodzie Polski. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. Suma opadów w czasie burz do 20 mm. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11°C do 16°C, nad morzem do 17°C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków wschodnich i południowych, w czasie burz silniejszy, w porywach do 75 km/h – podaje portal pogodynka.pl

Ostrzeżenia hydrologiczne i alerty pogodowe

Burze i deszcz mogą w wielu regionach spowodować gwałtowne podniesienie się poziomu wód i podtopienia. IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla północnego zachodu, południowego wschodu i południa Polski.

Na Pomorzu alert obowiązuje do godz. 2:00 dla czterech zachodnich powiatów regionu (bytowskiego, człuchowskiego, Słupska i słupskiego). Prognozuje się tam wystąpienie burz z opadami deszczu, miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad – podaje Polsat News.

 

IMGW zapowiada burze i grad w niedzielę
IMGW zapowiada burze i grad w niedzielę Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej