18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

METEO MANTO!

Pogoda na niedzielę. Lunie, trzaśnie, światło zgaśnie

Wojciech Kozicki
31.05.2020  14:01
Pogoda w niedzielę nam dokopie - szykujcie się na śnieg i burze
Pogoda w niedzielę nam dokopie - szykujcie się na śnieg i burze Fot: GERARD/REPORTER/East News

Koniec rozpieszczania, pogoda w niedzielę nie będzie się z nami cackała. Pogodna wiosna przerodzi się w niebezpieczną jesień. IMGW wydał już ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Spodziewane są burze i srogie ulewy.

Pogoda w niedzielę to raczej złe wiadomości. Niemal w całym kraju spodziewane jest zachmurzenie, a do tego szykuje się ostre oberwanie chmury. W kilku województwach obowiązują żółte i pomarańczowe alerty IMGW. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że miejscami może spaść nawet do 70 litrów wody na metr kwadratowy. IMGW wydał już alerty hydrologiczne w licznych regionach Polski.

Śnieg, wiatr i burze

W górach prognozowane są nadal opady śniegu i przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Należy z głową planować swoje wycieczki górskie, bo warunki na szlakach nie są zbyt dobre.

W niedzielę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju duże i całkowite z opadami deszczu, na południu opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na Lubelszczyźnie możliwe burze – podaje tvp.info

Problemem może być także silny wiatr. W górach porywy wiatru do 70 km/h. W Tatrach zawieje śnieżne. W pozostałej części kraju wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu dość silny, porywisty, północny i północno-wschodni.

Alerty hydrologiczne
Alerty hydrologiczne Fot: IMGW

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej