18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zło nadciągnie z nieba

Pogoda dokona dzisiaj agresji na Polskę! Alarm!

Wojciech Kozicki
16.07.2021  07:59
Prognoza pogody w piątek, burzowy weekendu początek
Prognoza pogody w piątek, burzowy weekendu początek Fot: Science Source/Kent Wood/East News

Pogoda w piątek znów groźna i sroga. W większości regionów Polski dręczyć i ciemiężyć Polaków będą upał i burze. Spodziewany jest wielki grad, a porywisty wiatr znów może siać grozę i zniszczenie.

Prognoza pogody i kolejne złe wiadomości. Zapowiada się burzowy piątek, a do tego prognozowane są ulewy, grad i bardzo silny wiatr, osiągający w porywach prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę. Najbardziej intensywne zjawiska meteorologiczne spodziewane są na północnym wschodzie Polski. Najspokojniej będzie na południu i południowym zachodzie.

Pogoda w piątek. Burze, upały i ostrzeżenia IMGW

Fani ulewnego deszczu będą w piątek wniebowzięci. W trakcie prognozowanych burz może spaść nawet do 50 mm deszczu. Niestety, oznacza to lokalne podtopienia drób i budynków. Co gorsza, opadom deszczu ma towarzyszyć grad mogący osiągnąć średnicę 3 centymetrów. Takie „bombardowanie” będzie wiązało się z uszkodzeniami dachów, samochodów i upraw.

Jeśli chodzi o temperaturę, nadal będzie duszno i parno. Termometry pokażą 26-32 stopnie Celsjusza. Niemal w całym kraju obowiązują ostrzeżenia i alerty meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia przed upałem i burzami z gradem.

Ciśnienie będzie optymalne i stabilne. Barometry pokażą w samo południe od 1013 hPa na wschodzie do 1016 hPa na zachodzie. Biomet pozostanie niekorzystny, przez co osobom wrażliwym może dokuczać ból głowy, senność, zmęczenie, rozdrażnienie i rozkojarzenie – podaje Polsat News.

Pogoda w piątek. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia i alerty meteorologiczne
Pogoda w piątek. IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia i alerty meteorologiczne Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej