18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piątkowa burzokalipsa

Początek lata, pogoda trzaśnie z bata. Dzisiaj burzowa chłosta

Wojciech Kozicki
02.07.2021  15:24
Pogoda w piątek, meteo dramatu początek. Burze, deszcz i grad się nie zlitują
Pogoda w piątek, meteo dramatu początek. Burze, deszcz i grad się nie zlitują Fot: East News

Ten piątek nie skończy się happy endem, prognoza pogody mrozi krew w żyłach. Znów zapowiadane są burze i ulewy, a IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne. W wielu regionach Polski dzisiaj zagrzmi aż strach.

Burze i deszcz od kilku dni demolują Polskę jak para chuliganów. W piątek 2 lipca pogoda znów się nad nami nie zlituje i nie pozwoli na relaks w plenerze. Burze z gradem wciąż mogą stanowić zagrożenie na północnym wschodzie i południowym wschodzie Polski. 

Burze w piątek, a w weekend deszcz. Lato, tęsknimy!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z intensywnymi opadami deszczu dla sześciu województw:  pomorskiego, kujawsko-pomorskiego,  warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Wciąż obowiązują również alerty pogodowe IMGW pierwszego stopnia dla województwa małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Burze to nie jedyne zagrożenie. Spodziewane są również intensywne opady deszczu dochodzące do 30-50 mm. Wiatr może wiać z prędkością nawet 80 kilometrów na godzinę. Uwaga, prognozowany jest również grad.

Pogoda w weekend. Deszczowa piosenka w sam raz

Niestety, prognoza pogody na weekend to również kiepskie wiadomości. Sobota i niedziela zapowiadają się deszczowo, a w centrum i w górach srogo zagrzmi. W niedzielę jest jednak nadzieja, na przejaśnienia i wysoką temperaturę.

Synoptyk IMGW przekazał dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy lubią upały. - Już na początku przyszłego tygodnia, od wtorku i środy, ponownie zawita do nas ciepłe powietrze, które przyniesie temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza - zapowiedział. Jak dodał, gorąca aura utrzyma się przynajmniej do piątku – zapowiada Radio ZET.

Czytaj także
Przeczytaj więcej