18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sieknie aż strach!

Pogoda w piątek nas rozgromi. Burze, grad i trąby powietrzne!

Wojciech Kozicki
26.06.2020  11:38
Piątek dramatyczny weekendu początek
Piątek dramatyczny weekendu początek Fot: East News/Science Source/Kent Wood

Polska weekend zacznie z hukiem… dosłownie! Pogoda niemal w całym kraju spuści nam manto, a IMGW zapowiada srogie burze z gradem. Uważajcie na siebie i sprawdźcie ostrzeżenia i alerty pogodowe!

Pogoda w piątek wyraźnie nam dokopie. IMGW wydał już ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Szczególnie na baczności powinno się mieć województwo lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie, lubelskie. Spodziewane są też opady deszczu od 20 do 30 mm. Wiatr miejscami osiągnie prędkość nawet 90-100 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą wystąpić też trąby powietrzne.

Prognoza pogody na piątek i alerty pogodowe

W dzień na Podlasiu i Warmii zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Miejscami opady mogą być ulewne. Prognozowana suma opadów w czasie burz około 30-40 mm. Temperatura maksymalna od 24°C na południu do 29°C na północnym wschodzie; chłodniej w kotlinach sudeckich około 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h- podaje Pogodynka.pl

Alerty pogodowe pierwszego stopnia od IMGW oznaczają, że należy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących zagrozić zdrowiu i powodować zniszczenia materialne. Na południu kraju obowiązują alerty drugiego stopnia, a służby zalecają dużą ostrożność.

Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – ostrzega IMGW.

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej