18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Meteo katusza

Pogoda dzisiaj nas WYGRZMOCI. Wakacje w piekle!

Wojciech Kozicki
12.07.2021  08:46
Pogoda w poniedziałek 12 lipca: są ostrzeżenia IMGW, ALERTY POGODOWE
Pogoda w poniedziałek 12 lipca: są ostrzeżenia IMGW, ALERTY POGODOWE Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Prognoza pogody w poniedziałek 12 lipca nie będzie miała litości. Temperatura ostro nam dopiecze, a do tego IMGW wydał ostrzeżenia i alerty meteorologiczne, ponieważ nadciągają intensywne burze z gradem. Lato odsłania swoje mroczne karty.

Pogoda w poniedziałek 12 lipca będzie gnębić i ciemiężyć Polskę, na co wpływ mają płytkie układy niskiego ciśnienia z układami frontów atmosferycznych. Jak podają synoptycy, do Polski od południowego zachodu nadciąga zatoka niżu z ośrodkiem nad południowymi Niemcami. Ze wschodu na zachód przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, a za nim napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Pogoda w poniedziałek 12 lipca. Wakacje w piekle

Po pierwsze, IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed upałem dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem.  Termometry oszaleją i pokażą grubo ponad 30 stopni Celsjusza.

W pozostałej części Polski obowiązują pogodowe alerty pierwszego stopnia, ponieważ prognozowane są intensywne burze z gradem. Alerty obowiązują w woj. łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim i lubuskim. Jak ostrzega Radio ZET, burzom będzie też towarzyszył silny, porywisty wiatr o prędkości do 80 km/h. 

Suma opadów w czasie burz do 35 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na zachodzie do 31 st. na wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich od 24 do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h – podaje Polska Agencja Prasowa.

Pogoda na poniedziałek 12 lipca. Burze, grad, wichury i upały. IMGW ostrzega
Pogoda na poniedziałek 12 lipca. Burze, grad, wichury i upały. IMGW ostrzega Fot: IMGW
Czytaj także
Przeczytaj więcej