18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alerty IMGW

Pogodę opętało! Burze, grad i ochłodzenie

Wojciech Kozicki
04.07.2022  10:03
Ochłodzenie, burze, grad - pogoda w Polsce oszalała
Ochłodzenie, burze, grad - pogoda w Polsce oszalała Fot: UIG Nature Environment/Wild Horizons/East News

Pogoda w Polsce 4 lipca zapewni nam wiele przykrych meteo niespodzianek. IMGW wydał ostrzeżenia i alerty – mogą zaatakować groźne burze z gradem. Podkarpacie będzie w zasięgu intensywnych upałów, ale Polskę czeka ochłodzenie.

Pogoda w poniedziałek 4 lipca to nie dla wszystkich dobre wiadomości. Północna Polska zostanie dotknięta przez intensywne zjawiska meteorologiczne. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia obejmujące część powiatów województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Prognozy zapowiadają niebezpieczne burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami spodziewany jest grad.

Burze i upały w Polsce. Alerty pogodowe w poniedziałek

Podkarpacie jest natomiast zagrożone upałami. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia obejmujące powiaty przemyski, rzeszowski, łańcucki, jarosławski i krośnieński. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29 do 31 stopni. Temperatura minimalna prognozowana w nocy to od 15 do 17 stopni.

Jeśli macie dość upałów, a wysoka temperatura jest dla was nie do zniesienia, to uspokajamy, że nadchodzi OCHŁODZENIE. W poniedziałek od północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny z nieco chłodniejszym powietrzem.

Jak podaje TVN24, kulminację upałów mamy już za sobą, a najgorętsze masy powietrza zostały wyparte z Polski. Już od wtorku temperatura nie powinna przekraczać 27 stopni Celsjusza, a tuż przed weekendem termometry nie pokażą więcej, niż 19 stopni Celsjusza.

W poniedziałek najlepsza pogoda będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze większe zachmurzenie i tam też możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Zagrzmieć może głównie na obszarze od wschodniej części Pomorza i Warmii po Dolny Śląsk i województwo opolskie. W czasie burz możliwe opady deszczu do około 20 litrów na metr kwadratowy i grad. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 21-24 stopni Celsjusza nad morzem do około 30 stopni na południowym wschodzie. Wiatr generalnie będzie słaby i umiarkowany, jedynie w czasie burz może osiągać w porywach do 80-85 km/h - przekazał Kamil Walczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. (rmf24.pl)