Pogoda w Polsce

Zima wróciła i przymroziła. Jeśli możecie, ZOSTAŃCIE W DOMACH

23.03.2020  07:23
Zima wróciła i przymroziła. Jeśli możecie, ZOSTAŃCIE W DOMACH
Zima wróciła i przymroziła. Jeśli możecie, ZOSTAŃCIE W DOMACH Fot: Shutterstock

Wiosna się schowała, zawitała zima. W całej Polsce mróz, a miejscami także opady śniegu. W tej sytuacji wyjście jest jedno... jeśli możecie, ZOSTAŃCIE W DOMACH!

W nocy z niedzieli na poniedziałek wielu Polaków zaskoczyły śnieg i mróz. Temperatura spadła nawet do minus kilkunastu stopni, a ziemię miejscami pokrył biały puch.

W ciągu dnia w poniedziałek będzie nieco cieplej - termometry pokażą temperatury dodatnie, ale niskie. Najchłodniej będzie we wschodniej części Polski 1-2 stopnie. Im bardziej na zachód, tym cieplej - do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Wyjątkami będą okolice Jeleniej Góry - tu 1 stopień - i Zakopane -5 stopni Celsjusza.

Z rana na południowym wschodzie i południu Polski możliwe opady śniegu. Na niebie w niemal całym kraju pojawi się sporo słońca, niestety z czasowymi, małymi i umiarkowanymi zachmurzeniami. Tylko nad morzem możliwe pełne zachmurzenie.

Pogoda w poniedziałek

Po zachodzie słońca znów zacznie robić się mroźnie. Temperatury spadną do nawet -12 stopni w górach i -10 na północnym wschodzie Polski. W pozostałych rejonach od -4 do -6 stopni.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze