18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Alerty pogodowe od IMGW

Pogoda w sobotę. Burze i grad będą walić jak w kaczy kuper

Wojciech Kozicki
13.06.2020  15:55
Burze i grad w Polsce - zapowiada się METEO MANTO
Burze i grad w Polsce - zapowiada się METEO MANTO Fot: Dariusz Bloch/Polska Press/East News

Prognoza pogody w Polsce na weekend jest jak trailer filmu katastroficznego. IMGW wydał ostrzeżenia i alerty pogodowe dla wielu województw, a burze i grad urządzą nam piekło. Uważajcie nam siebie, będzie bardzo niebezpiecznie!

Pogoda w sobotę wywija jak diabeł ogonem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopni dla województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Chociaż temperatura wynosi dzisiaj miejscami ponad 30 stopni Celsjusza, to nie dajcie się zwieść. To dosłownie cisza przed burzą.

Burze, deszcz i grad - prognoza pogody w sobotę

W godzinach popołudniowych spodziewane są opady deszczu od 20 do 60 mm. Trzymajcie dzisiaj mocno swoje maseczki, bo wiatr może osiągnąć prędkość nawet 90 kilometrów na godzinę. Do tego spodziewane są intensywne burze z gradem. Ostrzeżenia przez niebezpiecznymi zjawiskami obowiązuję do godziny 1-3 w nocy.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych – brzmi alert pogodowy drugiego stopnia od IMGW.

 

Pogoda w Polsce w sobotę i alerty pogodowe IMGW
Pogoda w Polsce w sobotę i alerty pogodowe IMGW Fot: IMGW-PIB
Przeczytaj więcej
Komentarze