Przygotujcie parasole

Pogoda w środę? Cieplej, ale wietrznie i mokro

13.03.2019  07:50
Pogoda w środę: wiatr i deszcz, ale cieplej
Pogoda w środę: wiatr i deszcz, ale cieplej Fot: Shutterstock

W środę czeka nas niewielka podwyżka temperatur, dużo chmur i przelotne opady deszczu. Znowu silniej powieje! IMGW wydaje ostrzeżenia dla dwóch województw.

Środa choć cieplejsza, nie będzie dużo bardziej przyjemna niż ostatnie dni. Z ciągle zachmurzonego nieba padać będzie deszcz, słońce pojawiać się będzie na niebie w ciągu dnia tylko na chwilę, wróci też uciążliwy wiatr.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem

Umiarkowanie powieje w całym kraju poza pomorzem i podgórzem - tam wiatr silny i porywisty, nawet do 60-70km/h. Dla południowych powiatów województw śląskiego, opolskiego i małopolskiego IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Tam wiać dziś może w porywach nawet do 80 km/h.

Pogoda na środę. Powoli robi się ładniej

Na szczęście chmury będą stopniowo, powoli zanikać od zachodu kraju. Z zachodu na wschód przemieszczać się jednak nie tylko one, ale też opady deszczu i... podwyżki temperatur.

Na południowym zachodzie kraju - w Opolu i Wrocławiu - nawet 10 stopni Celsjusza. Niewiele mniej - 9 stopni - w Katowicach, Jeleniej Górze i Zielonej Górze.

8 stopni Celsjusza w środę w Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie. 7 stopni w Gdańsku, Olsztynie, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Kielcach. 6 kresek powyżej zera pojawi się na termometrach w Zakopanem, Przemyślu, Rzeszowie i Koszalinie. W Białymstoku i Lublinie 5 stopni, w Suwałkach zaledwie 4. 

Przeczytaj więcej
Komentarze